Çözüldü Steam aile paylaşımında birimiz oyun oynarken diğeri de oynayabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GreenWarrioR

Decapat
Merhaba. Bir arkadaşımla Steam'de oyunlarımızı paylaştırmak istiyorum. Ben bir oyunumu, o da bir oyununu benimle paylaşacak. Ama aklıma takılan şey var. Mesela ben ona Tomb Raider oyununu paylaştım, o da bana GTA 5 paylaştı diyelim. Ben GTA 5 oynarken o da aynı anda Tomb Raider oynayabilir mi? Ya da o GTA 5 oynarken ben Tomb Raider oynayabilir miyim? Aydınlatırsanız sevinirim.

Çözüm
Ama aklıma takılan şey var. Mesela ben ona Tomb Raider oyununu paylaştım, o da bana GTA 5 paylaştı diyelim.

Öncelikle GTA V paylaşamazsınız bunu belirtmekte fayda var Rockstar Social Club gerektiren oyunlarında aile paylaşımına izin vermiyor. Asıl soruya gelecek olursak eğer aile paylaşımında 2 kişi aynı anda oyun oynamaz ki zaten bu durum Steam'in sayfasında belirtiliyor. 2 kişi aynı anda oynamasının tek şansı var o da biriniz internetinizi kapatıp öyle girmeli yani çevrimdışı modda bulut kaydından vb. özelliklerden faydalanmadan kullanmalı.
Kütüphaneyi paylaşan kişi çevrimdışı modda başlatıp oyununu oynarsa olur. Denendi, onaylandı. Yalnız sizin durumda Rockstar Launcher söz konusu olduğu için maalesef. Aynı anda olmaz. Hatta Rockstar oyunlarını aile paylaşımı kapsamına dahi almıyor diye biliyorum.

Hayır hiçbir şekilde faydalanamazsın. Kütüphaneden oyuna gelince zaten satın al ibaresi görünür.
Peki eğer bilginiz varsa sorayım, Rockstar aile paylaşımına izin vermiyorsa, arkadaşım bana direkt Steam hesabını verse ve RDR2'yi oynasam, onun oyundaki kayıt dosyaları bende de olur mu yoksa benim bilgisayarımda kayıt boş mu olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı