Steam arkadaş ağına erişilemiyor hatası

berkekamis

Centipat
İyi günler, son 3-4 gündür Steam'de arkadaş ağına erişilemiyor hatası alıyorum. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle yeni turknet abonesiyim ve turktelekomdan büyük çilelerle ayrıldım. Yeni modem teklif ettiler ama ben istemedim ve var olan telekomun modemi üzerinden interneti son bir haftadır bazı sorunlarla kullandım. Ancak son iki gündür bu sorunu ve bazı garip sorunlar yaşıyorum. Önce sorunun kaynağını tam olarak ne olduğunu anlamadım. İlk günler steam gayet düzgün çalışıyordu fakat bu sorun ve tarayıcıda ve telde başından beri olan anlamsız bazı sorunlar yaşadım. Bunları şöyle sıralarsam:
-Bir anda modemde internet ışığı açık olmasına rağmen cihazlarda (tel, pc) bağlı ancak internet yok hatası aldım
- Belli başlı uygulamalara ya da sitelere (tel ve pc) girdiğimde bir anda hem modemde hem de cihazda internet var gözükse de bağlantı kopuyordu. Daha sonra ilk maddede belirttiğim sorun üzerinden devam ediyordu.
En sonunda bugün sorunlar iyice cozuttu ben de bunun internet kaynaklı olduğuna teşhis koydum ve önce dns lerle oynadım ancak hiçbir şey değişmedi. Daha sonra modemi ilkinde sonuç alamayınca ikinci kez resetlemek ve kurulum yapmak zorunda kaldım ve en sonunda komut dizininden (cmd) internet ayarlarını resetleyip bilgisayarı yeniden başlattım. Sürücüleri denetledim. Kesilme sorunları şu anlık düzeldi gözüküyor (pc tel ve tarayıcı->edge) bunda sorun yok ama steam arkadaş ağına erişilemiyor sorunu hala devam ediyor. Bunun neden kaynaklandığını anlamıyorum. Steam'i bir kaç kez yeniden güncellememe ve önbelleği temizlememe ve forumlardaki diğer çözümleri denememe rağmen hiçbiri işe yaramadı. Yeni bir güncelleme gelmesi durumunda düzelmesini umuyorum.
Ek olarak burda önceden benzer konu açılmış ve aynı sorunu yaşayanların turknet abonesi olması ip adresleri ve dns gibi sıkıntıların türknetten kaynaklandığı belli. Zaten kendileri de bu konuda açıklama yapmışlar.
Öncelikle yeni TürkNet abonesiyim ve Türk Telekom'dan büyük çilelerle ayrıldım. Yeni modem teklif ettiler ama ben istemedim ve var olan Telekom'un modemi üzerinden interneti son bir haftadır bazı sorunlarla kullandım. Ancak son iki gündür bu sorunu ve bazı garip sorunlar yaşıyorum. Önce sorunun kaynağını tam olarak ne olduğunu anlamadım. İlk günler Steam gayet düzgün çalışıyordu fakat bu sorun ve tarayıcıda ve telde başından beri olan anlamsız bazı sorunlar yaşadım. Bunları şöyle sıralarsam:
-Bir anda modemde internet ışığı açık olmasına rağmen cihazlarda (tel, PC) bağlı ancak internet yok hatası aldım
- Belli başlı uygulamalara ya da sitelere (tel ve PC) girdiğimde bir anda hem modemde hem de cihazda internet var gözükse de bağlantı kopuyordu. Daha sonra ilk maddede belirttiğim sorun üzerinden devam ediyordu.
En sonunda bugün sorunlar iyice cozuttu ben de bunun internet kaynaklı olduğuna teşhis koydum ve önce DNS'lerle oynadım ancak hiçbir şey değişmedi. Daha sonra modemi ilkinde sonuç alamayınca ikinci kez resetlemek ve kurulum yapmak zorunda kaldım ve en sonunda komut dizininden (CMD) internet ayarlarını resetleyip bilgisayarı yeniden başlattım. Sürücüleri denetledim. Kesilme sorunları şu anlık düzeldi gözüküyor (PC tel ve tarayıcı->Edge) bunda sorun yok ama Steam arkadaş ağına erişilemiyor sorunu hala devam ediyor. Bunun neden kaynaklandığını anlamıyorum. Steam'i birkaç kez yeniden güncellememe ve önbelleği temizlememe ve forumlardaki diğer çözümleri denememe rağmen hiçbiri işe yaramadı. Yeni bir güncelleme gelmesi durumunda düzelmesini umuyorum.
Ek olarak burada önceden benzer konu açılmış ve aynı sorunu yaşayanların TürkNet abonesi olması IP adresleri ve DNS gibi sıkıntıların TürkNet'ten kaynaklandığı belli. Zaten kendileri de bu konuda açıklama yapmışlar.

---------------------------------------SORUN ÇÖZÜLDÜ:---------------------------------------------
Aslında sorun çok basit. Internet kurulduktan birkaç gün sonra babam TürkNet'in Online işlemlerinden aile korumasını açmış. Ancak TürkNet'in aile koruması Steam sohbet dahil birçok uygulama ve siteye girmeye çalışınca belli bir süre internet erişimini durduruyordu. Kapattık ve modemi yeniden başlatınca sorun halloldu. :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı