Steam Bağlantı Problemleri

Krayir

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Son 2-3 gündür Steam uygulamasından desteğe ve arkadaş ağına bağlanamadığımı fark ettim. Aynı şekilde web browser üzerinden de Steam desteğe ve Steam Community'e bağlanamıyorum. Genel olarak Steam ile alakalı mı bir durum var anlayamadım. İşin ilginç tarafı, arkadaşım kendi bilgisayarında benim hesabıma bağlandığında bir sıkıntı ile karşılaşmadı. Ayrıca aşağıdaki ekran görüntüsünden de göreceğiniz üzere mesaj kutumda bir adet mesaj var ve arkadaş ağına günlerdir bağlanamamış olmama rağmen mesaj 3 saat önce belirdi. Telefonumdan Steam uygulamasına girip baktığımda arkadaş listeme erişebiliyorum.

Ayrıca aynı işlemleri aynı internet üzerinden dizüstü bilgisayarım ile de denedim ve yine aşağıdaki hatalarla karşılaştım.

1572891646296.png

1572891687164.png

1572891704153.png

1572891766606.png

Kardeşim steam silip tekrar yükle. Driver güncelle. Virüs taraması yap. Şöyle bir göz attım hata kodu 118 veriyorsa steam eksik veya bozuk kurulmuş ya da steam kayıt defterin bozulmuş. Google'a hata kodunu yazarak adımları izleyebilirsin.

Kardeşim steam silip tekrar yükle. Driver güncelle. Virüs taraması yap. Şöyle bir göz attım hata kodu 118 veriyorsa steam eksik veya bozuk kurulmuş ya da steam kayıt defterin bozulmuş. Google'a hata kodunu yazarak adımları izleyebilirsin.
Hata kodunu uzun uzun araştırdım ve her türlü çözüm yolunu denedim, nafile. Dediğim gibi eğer masaüstümdeki Steam ile alakalı bir sorun olsaydı diz üstü bilgisayarımda da aynı sorunla karşılaşmazdım. @bados123 un dediği gibi muhtemelen servis sağlayıcıdan kaynaklanıyor durum.

Telefonumun mobil verisine laptop ile bağlanıp son durumu yazacağım.

Edit:
Türknet'te sıkıntı olduğu tescillenmiş oldu. Telefonumun mobil verisi ile diz üstü bilgisayarımdan steam arkadaşlar listesine, steam desteğe ve steam community'e ulaşabildim.

Çok ilginç değil mi? Türknet ile Steam'in nasıl bir bağlantısı olabilir ki böyle bir sıkıntıya sebebiyet veriyor?

Edit 2:
Modemden de kaynaklı bir sıkıntı olabilir. Göz önünde bulundurmak lazım.

Son düzenleme:
Modemi resetledigimde bazen geciyor, fakat birkac saat sonra yeniden sorun baş gösteriyor. Bizim burada 25 Ekim'den beri var sorun. Sorunun nedeni altyapı, ağ ile ilgili pek bilgim olamadığından yorum yapamayacağım arızaya dair.
Modemi resetlediğimde aynı şekilde tüm erişemediğim yerlere eriştim. Şimdi bilgisayarı yeniden başlattım ve aynı sorun devam ediyor...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı