Steam bilete ne zaman cevap verir?

Vorthionz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar biri bana 50 dolar Steam cüzdan kodu atıyor link olarak. Dolandırıcı olduğunu anladığım gibi report etim. 2 kez reportladım benim reportlarıma geri dönüş olur mu?(reportladığınız kişi banlandı ya da lüütfen kanıt sunun gibi).yoksa sadece report atıp bekliyor muyuz?

Genelde şu şekilde geri bildirim yapılabiliyor. Ne tür bir işlem uygulandığı hakkında ise kesin bir bilgilendirme yapılmamakta.

"Raporladığınız bir profil incelendi ve işlem yapıldı. Steam Topluluğunu daha iyi bir yer haline getirmeye yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz."

Steam.png

Dolandırıcı diye raporladığınız kişi hakkında kanıt sunmanız gerek. Yoksa herkes birbirini dolandırıcı diye şikayet edip yasaklatabilir.

Peki kanıtı nerden sunuyorum
Genelde şu şekilde geri bildirim yapılabiliyor. Ne tür bir işlem uygulandığı hakkında kesin bir bilgilendirme yapılmamakta.

"Raporladığınız bir profil incelendi ve işlem yapıldı. Steam Topluluğunu daha iyi bir yer haline getirmeye yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz."

Eki Görüntüle 2133599

Dolandırıcı diye raporladığınız kişi hakkında kanıt sunmanız gerek. Yoksa herkes birbirini dolandırıcı diye şikayet edip yasaklatabilir.

Normalde destek sayfası üzerinden bilet oluştururken dosya ekleyebiliyorsunuz. Profil üzerinden raporlarken böyle bir seçeneğe rastlamadım. Kanıt ile birlikte raporlamak istiyorsanız aşağıdaki bağlantı üzerinden bilet açın, daha sonra ekran görüntüsü ile birlikte raporlayın.

Yalnız şunu da bilmenizde fayda var. Bu tür bağlantıları gönderen hesapların çoğu bir şekilde ele geçirilmiş hesaplar oluyor. Genelde kullanıcının bu durumdan haberi bile olmuyor. Bu yüzden raporlamadan önce ilk olarak kullanıcıyı haberdar etmekte fayda var. Önlem almıyorsa arkadaşlıktan çıkarırsınız ya da dilerseniz ayrıyeten kullanıcıyı raporlarsınız.

Profilinize yorum olarak atıyorsa direkt raporlarsınız zaten. Bunun için yazılan yorum kanıt olarak yeterli oluyor. Görsel eklemenize gerek kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı