Steam Çöktükten Sonra İndirme Sıfırlanma Sorunu

Deniz Arslan

Hectopat
Daha fazla  
Daha dün Deus Ex: Human Revolution Director's Cut oyununu satın almıştım. Hemen indirmeye koydum. Gece bilgisayarı açık bıraktım ve uyandığımda %97 idi. Yaklaşık 15 dakika sonra %100 olmuştu. Ama güncelleme indirme açık olduğundan güncellemeleri yapıyordu. Sorun şu ki ilk başta güncellemeyi indirirken internet kullanmıyordu. 5 dakika sonra da çöktü. Steam uygulamasını tekrar açtığımda tüm yüklenme gitmişti ve şu anda sinir krizleri geçirmekle meşgulüm. Eğer düzeltmenin bir yolu varsa lütfen yazın. İyi günler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir sorunu payday 2'de yaşamıştım:
Steam Payday 2 İndirme Sorunu
İstersen nette bulduğum çözümü bir dene, işe yarayabilir.

Öncelikle indirme sıfırdan tekrar başlamışsa indirmeyi durdurun ve steam'den çıkış yapın.
Eskiden indirdiği ancak şimdi bulamadığı indirilmiş dosyaları masaüstünde bir yere kopyalayın dursun. (dosyanız downloading'de ya da common'da olabilir.)
Her uygulamanın bir id'si var 218320 gibi, sizin uygulamanızınkini bulun. (downloading'de İD ile kaydolmuştur oradan ya da steamapps'de acf dosyasının adında bulabilirsiniz, acf'yi not defteriyle açarak ne olduğuna bakabilirsiniz.)
Steamapps'deki acf dosyanızdan uygulamanın tam adını öğrenin bir yere yazin.
Steam'in en üst klasörüne gidin ve sağ üstteki arama yerine İD numarasını yazarak aratın., bulduklarınızı silin. (Özellikle bulmanız gerekenler downloading'deki id'li klasörünüz ve steamapps'deki acf dosyanız, onları sildiginize emin olun. Ben belki gerek olur diye silin yazdığım her seyi masaüstüne taşıdım öyle de olur.
Güvenceye aldığımız eski indirilmiş dosyalarınızı şimdi common'da oyunun ismi olan bir klasöre atalım. Klasörün adını yazmak için acf'den aldığımız adı kullanalım yanlış olmasın. (Ne yapmam gerektiğinden tam emin olamadım bu yüzden aynı dosyaları common'da bir tane de ismi İD numarasından oluşan klasöre attım her sey bittikten sonra baktım gerek yokmuş sildim, sizde öyle yaparsanız muhtemelen daha iyi olur.)
Son olarak steam'i açın kütüphanenize gidin ve uygulamayı yüklemeye basın. Bundan sonra Steam'in tarama yapıp doğru bir şekilde yüklemesi lazım.
Bunu bulduğum kaynak, ingilizce yazılmış, shivam13 tarafından maddelerle açıklanmış:
http://www.steamgifts.com/discussion/LKPig/steam-downloads-re-starts

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı