Steam Controller İncelemesi

Steam üzerinden yaptığım incelemeye de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kutuyu ilk açtığımızda

Kutuyu ilk açtığımız da karşımıza;

Steam Controller
USB alıcı
Uzatma Kablosu
Uzatma kablosu bağlantı standı
2 Duracell pil

Başlangıç:

Başlangıç kılavuzunda sizden 3 adım uygulanmasını istiyor.

Kapağı çıkarıp pilleri yerleştirmek
USB alıcısını bilgisayarınıza bağlamak
Ortada bulunan Steam tuşuna basıp "Geniş ekran moduna" geçmek

Kullanım:

Pil mekanizması gerçekten beni etkiledi. Çoğu controller'da manuel kapak sistemi varken kapağı bir switch yardımıyla açıyoruz. Pil takma işlemi bile mekanik dizayn edilmiş. Pilleri yerine oturttuğunuzda çıt diye bir ses eşliğinde bir kabartı kalkıyor ve bir daha hiç yerinden kıpırdamıyor. Kullanım da beni rahatsız eden etken ise, Ana tuşların yani "XAYB" tuşlarının yerinin diğer jenarasyon controller'lara göre biraz daha kötü konumlandırılmış olması. Elim sürekli üst kısma gidiyor. Normal bir controller'da 2 tane analog varken bu controller'da sadece bir tane mevcut. Diğer analog yerine touchpad şeklinde bir mat yüzey konulmuş. Rahatlığı konusunda konuşmam gerekirse strateji oyunlarında bi hayli zevk aldım ancak FPS oyunları için aynı şeyi söyleyemem.

Özet:

Pozitif yönleri:

+Pil mekanizması
+Wireless
+Uzun pil ömrü
+Değişik dizayn ve güzel malzeme

Negatif yönleri:

-Tuş konumlandırması

Son düzenleyen: Moderatör:
Duracell candır! :D Önenli soru;
Çakma Steam Controller olup olmadığını nasıl anlıcaz?

Xbox one mı? Steam controller mi? Steam hesaba hangisi daha kolaylık olur Full aksiyon seviyorum yani Dying Light gibi Crysis gibi! Önerilerinizi yazın PS 3 joğistiğine alıştım ama pc oyunları hep xbox u destekliyor!

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı