Rehber Steam CS 1.6 FPS artırma

unknownpeople3

Centipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Selam dostlar. CS 1.6'da FPS sorunu yaşayan arkadaşlarımız elbet vardır. Sizler için FPS arttırma rehberi hazırladım. Umarım yararlı olmuştur. :)

Steam CS 1.6 Oyun İçi Ayarlar:

1. Oyuna girin ve "Options" kısmına tıklayın. Sonra video kısmına gelin ve size verdiğim görseldeki tüm ayarların aynısı yapın.

rehber.JPG

2. Bu ayarları yaptıktan sonra "Apply" butonuna tıklayın (oyununuz kapanabilir, geri açılacaktır.).

3. Sonra "Multiplayer" kısmına girin ve "Advanced..." yazan yere tıklayın.

4. Sonra görsellerdeki ayarları yapın.

rehber2.JPG

rehber2,1.JPG

5. "OK" yazısına tıklayın, sonra "Apply" kısmına tıklayıp kaydedin.

6. Sizlere verdiğim komutları konsola yazın.

- violence_ablood 0
- violence_agibs 0
- violence_hblood 0
- violence_hgibs 0
- fps_override 1
- fps_max 101

7. Bu komutları yazdıktan sonra oyununuzdan çıkın ve "Steam Kütüphanesi"ne gelin.

8. CS 1.6'ya sağ tıklayıp "Özellikler" yerine giriş yapın. Açılan ekran da bulunan "Genel" kısmına gelin ve kutular da ki tikleri kaldırın ve size vereceğim kodları oraya yazın.

-nofbo -nojoy -freq ... -w 800 -h 600 -noforcemparm - 32bpp -gl -heapsize ... -stretchaspect

Notlar:

-freq Kısmını monitörünüz kaç Hz ise ona göre ayarlayın. Yani 144hz ise 144 yazın.
-heapsize Kısmına ise ram belleğiniz kaç GB ise onu yazın.

512MB System Memory: "262144″
1GB System Memory: "524288″
2GB System Memory: "1048576″
3GB System Memory: "1572864"
4GB System Memory: "2097152"
5GB System Memory: "2621440"
6GB System Memory: "3145728"
7GB System Memory: "3670016"
8GB System Memory: "4194304"

Umarım FPS'iniz bir nebze olsa bile artmıştır. Non-Steam arkadaşlar için şu an yapmamayı düşünüyorum. Tabii istek gelirse anında yaparım. Güzel Fraglar!!

Çok güzel bir rehber olmuş elinize sağlık. Umarım kimsenin ihtiyacı olmaz bu rehbere ama ne yazık ki elbet olacaktır.

Teşekkür ederim hocam. Bu dönemler de maalesef ki ihtiyacımız oluyor. Üzücü.
Faydalı bir rehber olmuş ellerinize sağlık. Ancak benim bir sorum olacak ben her şeyi yapmama rağmen sistemim oyunu kaldırıyor fakat sabit 101 FPS alıyorum. Bu sorunu nasıl çözerim?

Steam iseniz konsola "fps_override 1" ve "fps_max 999" yazın. Düzelecektir.

2K oynadığım için ekranın sağ sol tarafları boş kalıyor çözünürlük daha fazla artmıyor mu :(

Hocam monitörünüz destekliyorsa çözünürlüğü yükseltip deneyin. Eğer fark olmazsa öyle oynayabilirsiniz.
Hocam onları daha önce de denemiştim. Hiç kod yazmadan 101 FPS sabit alıyorum. O kodları yazınca 60-100 FPS alıyorum. Bu arada Steam üzerinden oynuyorum.

Hocam ana ekranda 101 sabit alırsınız. Kodlarla alakalı olmayabilir, eğer laptop kullanıyorsanız ısınma sorunu muhtemeldir.
Güzel bir rehber olmuş elinize sağlık. Mağaradan çıkma bilgisayarım olduğu için yararlı olabilir :)

Her şeyi uygularsanız tabii ki yararlı olur hocam.

Geri
Yukarı