Steam Steam DB'de olan 20 Kasım sonrası fiyatlandırma doğru mu?

Bu fiyatı baz alarak yaparsak örnek olarak Garry's Mod şu an 78 TL olması lazım 105 TL'ye alacağız çünkü fiyatlandırmaya baktığımızda 9.99$ olarak gözüküyor.
Olay orada zaten, 30 liralık bir fark için şu an yapılan tonla yüklemenin gereği yok ama belirtildiği üzere fiyatlar tahminiymiş, risk de burada oluşuyor.

Bazı oyunlar için Türkiye fiyatları zaten yüksek olduğu için bir miktar indirim ortaya çıkabilir eğer CIS-USD fiyatları baz alınırsa tabi.

Mesela Dying Light 2: Stay Human şu anda TR'de 699 TL.

ABD fiyatı: 60 USD (normal) 30 USD (indirim dönemlerinde)
CIS - USD: 40 USD (normal) 20 USD indirimli. Yani eğer Dying Light 2'nin dahil olacağımız MENA - USD bölgesi fiyatlandırması "CIS - USD ile aynı yapılırsa" 21 Kasım'da başlayacak Sonbahar indiriminde 20 Dolar'a yani şu anki kurdan 570'e alınma ihtimali olabilir.

Ama bu arada Dying Light 2 Epic'te çok daha düşmüştü yine düşer mi bilemiyorum.

Selamlar, biliyorsunuz ki Steam DB hayat kurtarıcımız gibi, indirimleri vb. görebiliyoruz. 20 Kasım sonrası için fiyatlandırma belirtmişler, eğer bu fiyatlandırma doğruysa şu anki fiyatlarla 20 Kasım sonrası fiyatlarda maksimum 100 TL civarı bir fiyat oynayacak gibi duruyor. Bu fiyatlandırma doğru mu, ne diyorsunuz?

Eğer doğruysa fiyatlar yükselecek diye şu üç oyunu almıştım ancak oynayacak vaktim yok, eğer her şey yolunda giderse ancak önümüzdeki sene yaz ve sonrasında oynayabilirim, eğer fiyatlandırma doğruysa kendilerini iade süresindeki son günü, oyunları iade edeceğim ve çok da aman aman bir fark olmadığı için 20 Kasım sonrası herhangi bir dönemde tekrar satın alacağım, şu an para boş yere yatıyor çünkü. Ayrıca iade etmemi önerir misiniz, siz ne diyorsunuz?

Teşekkürler!

Belirttiğim Steam DB linki:

Belirttiğim oyunlar:
Eki Görüntüle 2017416
Aşağı yukarı böyle olacaktır. Evet bunlar steamin önerilen fiyatları. Büyük yayıncılar zaten dolar ve ya tl farketmeksizin steamin önerdiği değil kendi fiyatlandırmalarını yapıyorlar. Bu dolar geçişi büyük yayıncıların oyunları için çokta birşey fark ettirmeyecek. Sıkıntı olan bağımsız yayıncıların oyunları. Bağımsız yayıncılar genelde steamin önerdiği fiyattan yayınlar oyunlarını ve 20 kasımdan itibaren önereceği dolar fiyatı bu oyunların fiyatlarını yukarı çekecek. Yoksa Cyberpunk vb. oyunlar aşağı yukarı bu fiyat bandında olacak.

O zaman iade edip daha geniş bir zamanda daha rahat şekilde almayı mı yoksa kalsın, alacağın varsa da bekletme düşünceleri içerisinden hangisini öneriyorsunuz genel olarak?

Gördüğüm üzere bir fikir ayrılığı var çünkü.

O zaman iade edip daha geniş bir zamanda daha rahat şekilde almayı mı yoksa kalsın, alacağın varsa da bekletme düşünceleri içerisinden hangisini öneriyorsunuz genel olarak?

Biz bir şey diyemeyiz riskler ve ihtimaller ortada biz şu anda öyle olursa şöyle olursa böyle olursa diyoruz. Yani iade etme etmeme kararını kendiniz ihtimallere göre değerlendirin.

Hocam büyük kumar gibi. Bence iade etmeyin.

Selamlar, biliyorsunuz ki Steam DB hayat kurtarıcımız gibi, indirimleri vb. görebiliyoruz. 20 Kasım sonrası için fiyatlandırma belirtmişler, eğer bu fiyatlandırma doğruysa şu anki fiyatlarla 20 Kasım sonrası fiyatlarda maksimum 100 TL civarı bir fiyat oynayacak gibi duruyor. Bu fiyatlandırma doğru mu, ne diyorsunuz?

Eğer doğruysa fiyatlar yükselecek diye şu üç oyunu almıştım ancak oynayacak vaktim yok, eğer her şey yolunda giderse ancak önümüzdeki sene yaz ve sonrasında oynayabilirim, eğer fiyatlandırma doğruysa kendilerini iade süresindeki son günü, oyunları iade edeceğim ve çok da aman aman bir fark olmadığı için 20 Kasım sonrası herhangi bir dönemde tekrar satın alacağım, şu an para boş yere yatıyor çünkü. Ayrıca iade etmemi önerir misiniz, siz ne diyorsunuz?

Teşekkürler!

Belirttiğim Steam DB linki:

Belirttiğim oyunlar:
Eki Görüntüle 2017416

Ben yine de şunu söyleyeyim duramadım :)

Stray'i iade etmeyin oyunu sevdiyseniz çünkü o kesinlikle artacak. CIS -USD indirimli fiyatı 12 Dolar yani her türlü yüksek bir fiyat çıkacak diye düşünüyorum karşımıza.

Dying Light 2 için kendi tahminimi ABD ve CIS fiyatlarına göre yukarıda yazmıştım ama son karar sizin. Hangi fiyatlandırmanın uygulanacağını bilme şansımız yok maalesef.

Cyberpunk 2077 ise eğer CIS - USD fiyatı uygulanırsa 12 Dolar'a düşebilir indirim dönemlerinde ama bence uygulamazlar Cyberpunk için bu fiyatı bize çünkü halihazırda uyguladıkları fiyattan bile düşük olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı