Steam Deck almaya değer mi?

Anladığım kadarıyla bir bilgisayarınız var ve onun yanına alacaksınız. Bilgisayarınız olmasaydı almayın derdim. Ama paranız ve bilgisayarınız varsa neden olmasın. Tabii ki daha fazla paranız varsa ROG Ally da alabilirsiniz. Şu an birçok oyunu makul seviyede sıkıntısız oynatıyor. Sıkıntıları: Donanımı yeterli değil. 2 sene sonrasının AAA oyunlarında kasma ihtimali yüksek. Pili yeterli gelmeyebilir.

Anladığım kadarıyla bir bilgisayarınız var ve onun yanına alacaksınız. Bilgisayarınız olmasaydı almayın derdim. Ama paranız ve bilgisayarınız varsa neden olmasın. Tabii ki daha fazla paranız varsa ROG Ally da alabilirsiniz. Şu an birçok oyunu makul seviyede sıkıntısız oynatıyor. Sıkıntıları: Donanımı yeterli değil. 2 sene sonrasının AAA oyunlarında kasma ihtimali yüksek. Pili yeterli gelmeyebilir.

Evet bir bilgisayırım var, bütçe ROG Ally'a kadar yetmiyor ne yazık ki pil çok sorun değil ve zaten 800 plik bir ekranda ayarları düşürsek bile bence oyun kalitesi gayet iyi olacaktır.

İncelemelere baktığım zaman almak mantıklı geldi ama yine de bir de Technopat üyelerinede danışmak istedim.

Sizce neden alınmaz?

Halihazırda bir PS'iniz var zaten. O parayı ona vermek bence gereksiz. Aynı oyunları oynayacaksın, daha küçük bir ekrandan oynayacaksın. Tek avantajı taşınabilirlik (ki o da cebe girebilir bir taşınabilirlik değil)

Merhaba konu beni beklemiş gibi adeta :) bende Steam Deck ve Nintendo OLED var, oyuncu kasamı satıp el konsollarına geçiş yaptım Steam Deck özelinde 2 aylık deneyim ve çabalarımı paylaşmak isterim. Öncelikle hafızadan başlamak istiyorum ben 64 GB modeli aldım ve 1 TB 2230 model hard disk siparişi verdim Çin'den, şu an Dual boot yapmış haldeyim Windows 10'u Call of Duty 2022, Rainbow Six: Siege, battlebit Remastered ve modlanmış tarkov için kullanıyorum geri kalan ne varsa Steam OS'de PS3 emülasyonu dahil :). Ben yazılım mühendisiyim bu sebeple kurcalama bozma işlerini severim, Steam Deck'imi overclock yaptım daha üst performans elde etmek için ve undervolt yaparak biraz serin kalmasını sağladım ortalama -7 derece. Soğutma birimini elden geçirdim hard diskimde Çin'den getirttiği. Bakır plaka var, CPU ve GPU fabrika soğutma jelini temizledim ve Thermal Grizzly marka termal macun ile değiştirdim, bakır soğutma bloğuna termal pad modu yaptım, Steam Deck arka kapağını Jsaux'dan şeffaf kapakla değiştirdim ve son olarak soğutmaya ek ilave şarjlı ayarlanabilir jsaux radyatör aldım (bir tek bu gelmedi 2-3 güne içinde bende olacak). Oyunlara gelirsek PC ve konsollarda oynamaya üşendiğim tüm Single Player'ları oynamaya başladım TV başında ve PC başında durmaktan vakit ayırmıyordum oyunları bitirmek için. 40 FPS sadece NFS Unbound'da alıyorum geri kalan ne varsa stabil 60 FPS ve üzeri. Rainbow Six 180FPS ve Call of Duty stabil 60FPS. Windows'u sadece Online 3 oyunda tercih ettim onun dışında Steam OS forever, Nintendo ile bazı özel oyunları oynarım bu kadar. Ben mobilite severiyim Steam Deck'in baş parmaklara denk gelen trackpadleri gyro aim ile birleştiğinde hayal gücüne kalıyor yapabildiklerin. Ben çok memnunum PS5'e kadar her cihaz elimden geçti ROG Ally almayacağım çünkü modlanmış haliyle Steam Deck yanında Ally'de olmayan esnek geliştirilebilir her şey Steam OS sayesinde beni bağladı. Belki kış aylarında bir akrabaya PS5 getirtip sadece yüksek FPS ve görüntü kalitesi sebebiyle NFS Unbound için takılırım. Varsa sorun yanıtlamaya çalışırım.

Edit: incelemelerin hepsi övgü dolu aldatmaca youtube'da kandırılma derim.

Son düzenleme:
Herkese selam, hem karne hem de doğum günü hediyesi olarak aldırmayı düşünüyorum sizce değer mi?
Not: Ben hafta içi bilgisayarı kaldırmaktayım ve Steam Deck'i öyle durumlarda kullanmayı düşünüyorum, yani Steam Deck'i genelde yatağa uzanıp yolculuk vb durumlar için kullanmayı düşünüyorum.
Not 2: PS 4 Slim'e sahibim ve eğer ki Steam Deck almaya değmezse başka öneri alabilirim.

Eğer imkanın varsa bence almaya değer. İncelemelerini inceleyip ona göre tam kararını verirsin.

Merhaba konu beni beklemiş gibi adeta :) bende Steam Deck ve Nintendo OLED var, oyuncu kasamı satıp el konsollarına geçiş yaptım Steam Deck özelinde 2 aylık deneyim ve çabalarımı paylaşmak isterim. Öncelikle hafızadan başlamak istiyorum ben 64 GB modeli aldım ve 1 TB 2230 model hard disk siparişi verdim Çin'den, şu an Dual boot yapmış haldeyim Windows 10'u Call of Duty 2022, Rainbow Six: Siege, battlebit Remastered ve modlanmış tarkov için kullanıyorum geri kalan ne varsa Steam OS'de PS3 emülasyonu dahil :). Ben yazılım mühendisiyim bu sebeple kurcalama bozma işlerini severim, Steam Deck'imi overclock yaptım daha üst performans elde etmek için ve undervolt yaparak biraz serin kalmasını sağladım ortalama -7 derece. Soğutma birimini elden geçirdim hard diskimde Çin'den getirttiği. Bakır plaka var, CPU ve GPU fabrika soğutma jelini temizledim ve Thermal Grizzly marka termal macun ile değiştirdim, bakır soğutma bloğuna termal pad modu yaptım, Steam Deck arka kapağını Jsaux'dan şeffaf kapakla değiştirdim ve son olarak soğutmaya ek ilave şarjlı ayarlanabilir jsaux radyatör aldım (bir tek bu gelmedi 2-3 güne içinde bende olacak). Oyunlara gelirsek PC ve konsollarda oynamaya üşendiğim tüm Single Player'ları oynamaya başladım TV başında ve PC başında durmaktan vakit ayırmıyordum oyunları bitirmek için. 40 FPS sadece NFS Unbound'da alıyorum geri kalan ne varsa stabil 60 FPS ve üzeri. Rainbow Six 180FPS ve Call of Duty stabil 60FPS. Windows'u sadece Online 3 oyunda tercih ettim onun dışında Steam OS forever, Nintendo ile bazı özel oyunları oynarım bu kadar. Ben mobilite severiyim Steam Deck'in baş parmaklara denk gelen trackpadleri gyro aim ile birleştiğinde hayal gücüne kalıyor yapabildiklerin. Ben çok memnunum PS5'e kadar her cihaz elimden geçti ROG Ally almayacağım çünkü modlanmış haliyle Steam Deck yanında Ally'de olmayan esnek geliştirilebilir her şey Steam OS sayesinde beni bağladı. Belki kış aylarında bir akrabaya getirtip sadece yüksek FPS ve görüntü kalitesi sebebiyle NFS Unbound için takılırım. Varsa sorun yanıtlamaya çalışırım.

Edit: İncelemelerin hepsi övgü dolu aldatmaca YouTube'da kandırılma derim.

Yorumunuz için teşekkür ederim, geçen vakitte mantıklı düşünüp "zaten alsam bile ne kadar oynayacağım?" sorusuna yenik düşüp vazgeçtim.

Steam Deck'imi overclock yaptım daha üst performans elde etmek için ve undervolt yaparak biraz serin kalmasını sağladım ortalama -7 derece. Soğutma birimini elden geçirdim hard diskimde Çin'den getirttiği. Bakır plaka var, CPU ve GPU fabrika soğutma jelini temizledim ve Thermal Grizzly marka termal macun ile değiştirdim, bakır soğutma bloğuna termal pad modu yaptım, Steam Deck arka kapağını Jsaux'dan şeffaf kapakla değiştirdim ve son olarak soğutmaya ek ilave şarjlı ayarlanabilir jsaux radyatör aldım.

Hocam bu işlerden pek anlamadığımdan soruyorum. Bu yaptıklarınızı yapmak zor mu? Uzun vadede bir zararı olur mu?

Herkese selam, hem karne hem de doğum günü hediyesi olarak aldırmayı düşünüyorum sizce değer mi?
Not: Ben hafta içi bilgisayarı kaldırmaktayım ve Steam Deck'i öyle durumlarda kullanmayı düşünüyorum, yani Steam Deck'i genelde yatağa uzanıp yolculuk vb durumlar için kullanmayı düşünüyorum.
Not 2: PS 4 Slim'e sahibim ve eğer ki Steam Deck almaya değmezse başka öneri alabilirim.
Alınmaz, düşük FPS veriyor bana kalırsa. Fiyat farkı ne kadar bilmiyorum ama Asus Rogg Roly çok daha güçlü bir el konsolu.

Geri
Yukarı