Steam Deck yurt dışı sipariş verme

Kraataos

Hectopat
Daha fazla  
Steam Bulgaristan hesabı üzerinden Steam Deck sipariş vereceğim ürünü akrabam alacak ama maalesef banka/kredi kartı bulunmuyor. O yüzden ben TL kartı ile sipariş edeceğim. 419 euroyu TL ile ödersem kaçtan hesaplayarak benden ne kadar çekeceğini nasıl öğrenebilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221015_222238_com.gspace.android.jpg
    Screenshot_20221015_222238_com.gspace.android.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 250
Steam Bulgaristan hesabı üzerinden Steam Deck sipariş vereceğim ürünü akrabam alacak ama maalesef banka/kredi kartı bulunmuyor. O yüzden ben TL kartı ile sipariş edeceğim. 419 euroyu TL ile ödersem kaçtan hesaplayarak benden ne kadar çekeceğini nasıl öğrenebilirim?
Müşteri Hizmetlerine yazman en sağlıklısı olacaktır.
Çünkü her kafadan bir ses çıkacak ve kafanı karıştıracaktır.

Muhtemelen güncel kurdan baz alıp gümrükte de vergi binecektir.

Banka herhangi bir vergi falan kesmiyor sadece 419 euro * güncel kur + gümrük vergisi.

Muhtemelen güncel kurdan baz alıp gümrükte de vergi binecektir.

Ürünü zaten Bulgaristan'daki akrabam alacak. Bulgaristana gelirken vergi girmez givime geliyor TR sınırı gibi değil çünkü.

Gümrükte vergi tutmayacağından nasıl bu kadar eminsiniz? Hangi ülkede yaşadığınızı bilmiyorsunuz galiba.

Dostum ürün bulgaristana geliyor zaten Bulgaristan'dan TR'ye aldığım ürünleri tırlarla getittiriyorum ben. 50 60tane PS5'i o sayede getirmiştim.

Hocam ürün gümrükten geçerse fiyat bu şekilde olacak. Oyun konsolları da ÖTV kapsamında olduğu için fiyat yüksek oldu bu arada.

Ürünü zaten Bulgaristan'daki akrabam alacak. Bulgaristana gelirken vergi girmez givime geliyor TR sınırı gibi değil çünkü.

Dostum ürün bulgaristana geliyor zaten Bulgaristan'dan TR'ye aldığım ürünleri tırlarla getittiriyorum ben. 50 60tane PS5'i o sayede getirmiştim.

Bu arada 50 tane PS5'i tırın neresine koydunuz :D mazot deposunu kesip ayrı bir bölme falan mı yaptınız.

Dosya Ekleri

• resim_2022-10-16_120830484.png
    resim_2022-10-16_120830484.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 168
Son düzenleme:
Hocam ürün gümrükten geçerse fiyat bu şekilde olacak. Oyun konsolları da ÖTV kapsamında olduğu için fiyat yüksek oldu bu arada.

Bu arada 50 tane PS5'i tırın neresine koydunuz :D mazot deposunu kesip ayrı bir bölme falan mı yaptınız.

Cihazların hepsini tek seferdwmi getirmişimdir bir düşün bakalım o kadar akılsız mıyım? Ürün bulgaristana geçerken ÖTV'ye mi tabii tutuluyormuş, Allah Allah. Ben size ne sormuşum sizin verdiğiniz cevaba bakın. Türkiye ile alakası yok tek TL kartımı kullanacağım siz ÖTV'yi karıştırıyorsunuz.

Arladaşlar, Türkiye'yi neden işin içine karıştırıyorsunuz? Ben ürünü bulgaristana almak istiyorum zaten. ÖTV ne alaka? Belirttiğim gibi tekrar söylüyorum. Türkiye ile bağlantılı olan tek şey benim minik kağıt kadar olan İş Bankası kartım. Türkiye'ye getirip getirmeyeceğimi size söylememişim zaten neyin kafası bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı