Steam Deck’in M.2 2230 Boyutundaki SSD’si Yükseltmeye Açık Olabilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Steam-Deck.png

Valve, taşınabilir oyun konsolu Steam Deck’in M.2 2230 form faktöründe NVMe SSD’ye sahip olacağını doğruladı. Şirket tarafından önerilmese de muhtemelen yükseltme yapmak mümkün olacak. Kısa sürede oyuncuların ilgi odağı haline gelen Steam Deck, bildiğiniz üzere 64 GB, 256 GB ve 512 GB olmak üzere üç kapasite seçeneği sunuyor. Cihazın tanıtımından bu yana en çok akıllara […]

Devamı: Steam Deck’in M.2 2230 Boyutundaki SSD’si Yükseltmeye Açık Olabilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Başta çok etkilenmedim ama çantası, yükseltilebilir depolama alanı falan beni çok etkiledi. Bi’ de param olsa...

SD Card yuvası güzel gibi ama SD Card'ın maksimum hızı bile HDD'yi geçemiyor diye biliyorum.
UHS-II kart ile ortalama 310 MB/s hızları görebilirsin. Ortalama bir 7200 RPM bir disk 150 MB/s hıza ulaşabilir. Tabii önce Steam Deck'in böyle bir teknolojiyi desteklemesi gerekiyor. SD kartlar sanıldığı kadar yavaş değil. Video ve fotoğrafçılık sektöründe kullanıldıkları için sürekli gelişiyor. UHS-III ile 620 MB/s hız görülebilecek.

UHS-II kart ile ortalama 310 MB/s hızları görebilirsin. Ortalama bir 7200 RPM bir disk 150 MB/s hıza ulaşabilir. Tabii önce Steam Deck'in böyle bir teknolojiyi desteklemesi gerekiyor. SD kartlar sanıldığı kadar yavaş değil. Video ve fotoğrafçılık sektöründe kullanıldıkları için sürekli gelişiyor. UHS-III ile 620 MB/s hız görülebilecek.
SteamDeck UHS-I değil mi?

Geri
Yukarı