Steam depolama alanı sorunu

Emir13

Hectopat
Merhaba Steam'de çok sevmediğim bir olay var bunun benimle mi alakalı yoksa Steam'le alakalı olduğunu bilmiyorum o yüzden forum açmak istedim. Steam'den herhangi bir oyun yüklemeye çalıştığımda veyahut güncelleme çalıştığımda yeterli depolama olduğu halde disk alanı gereğinden fazla doluyor. Mesela şu an CS:GO indiriyorum 36 GB boş yerim vardı. 6 GB indirdi şu an ve disk alanım şu şekilde.

1648146291238.png

Bu benimle alakalı bir sorun mu yoksa Steam'le mi? Bunun yüzünden indiremiyorum şu an.

Merhaba Steam'de çok sevmediğim bir olay var bunun benimle mi alakalı yoksa Steam'le alakalı olduğunu bilmiyorum o yüzden forum açmak istedim. Steam'den herhangi bir oyun yüklemeye çalıştığımda veyahut güncelleme çalıştığımda yeterli depolama olduğu halde disk alanı gereğinden fazla doluyor. Mesela şu an CS:GO indiriyorum 36 GB boş yerim vardı. 6 GB indirdi şu an ve disk alanım şu şekilde.

Eki Görüntüle 1341161

Bu benimle alakalı bir sorun mu yoksa Steam'le mi? Bunun yüzünden indiremiyorum şu an.
İlk başta alanı dolduruyor sonra indiriyor, bence daha iyi.

Depolama alanı yok dedi yeniden baslattim 20GB geri geldi her defasında boyle oluyor.

Ama gereğinden çok çok çok fazla doluyor.
Hayır gereğinden fazla doldurmuyor muhtemelen söz ettiğiniz boyut internetten indirdiğiniz kısım sonrasında o indirilen paketler açılıyor / kuruluyor yani fazladan bir alan kullanımı yok oyunun boyutu ne ise o kadar alan ayırıyor.

Steam kütüphanenizde oyuna gelince Yükle yazan yerin sağ tarafında Gerekli Alan diye bir yer var oradaki yazan miktar PC'de toplam kaplayacağı GB. İndirme boyutu burada yazan yere göre genelde daha düşük olur. Örnek olarak CS:GO 27.62 GB yer kapladığı yazıyor sizin de 36 GB boş yer varmış geriye 9 GB kalmış, yani bir sorun yok.

Steam kütüphanenizde oyuna gelince yükle yazan yerin sağ tarafında gerekli alan diye bir yer var oradaki yazan miktar PC'de toplam kaplayacağı GB. İndirme boyutu burada yazan yere göre genelde daha düşük olur. Örnek olarak CS:GO 27.62 GB yer kapladığı yazıyor sizin de 36 GB boş yer varmış geriye 9 GB kalmış, yani bir sorun yok.

Hayır 9GB değil 9MB yer kaldı şu an CS:GO oynuyorum. Diskte 20GB boş yer var.

Yeni konular

Geri
Yukarı