Steam Destek'ten gelen cevap

Alike07

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Taraftar - Holigan - Armaya sevdalı
Arkadaşlar merhaba oyun ve para ekleme sırasında işlem yapılırken ödeme esnasında Steam bana ödemenin gerçekleştirilemediği söyledi. Fakat hesabıma baktığımda ise paranın çekildiğini gördüm. Sonra deneme maksatlı aynı olayı bir kere daha tekrarladım toplam 3 kere olacak şekilde yapmama rağmen parayı çekip, herhangi bir ödeme almadıklarını söylemişlerdi. Şu an bir cevap gelmiş tam olarak ne demek istiyor olabilir çeviriden az buçuk anlaşılıyor.

capture-20170629-204243.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptığınız ödemeler başarısız olmuş. Steam banka hesabınızdan para alamamış. Alttaki kontratı bankanızla iletişime geçip vermeniz gerekmekte. Eğer bu işlemi siz yapmak istemiyorsanız bu mesajın altına bankanızın email adresini veya fax numarasını yazıp gönderin onlar sizin için onaylasınlar.

Gönderdim fax numarası bakalım ne olacak. Steam almadığını söylüyor olabilir ama ben elimde telefondan görüyorum steam'in parayı çektiğini. Aynı şekilde bankada öyle söylüyor zaten. Para ikisi arasında sahipsiz kalmazsa iyidir.

Para steame gitmemiş bankanız parayı tutuyor, işlem olarak steam yazdığından paranın gittiğini görüyor olabilirsiniz.

Ayrıca işin sonunda baktınız steamden alışveriş yapamıyorsunuz G2A gibi sitelerden cüzdan kodu satın alıp etkinleştirip bakiye sahibide olabilirsiniz.

Bankanız da kalmış para. Sizin hesaptan çıkmış, bankanın havuzunda şuan. Hallederler diye düşünüyorum.

Banka ile görüştüm benim ki para kart olduğu için provizyonda bekleme gibi bir durum olmadığını ve steamgames'e paranın geçtiğini söylüyor. Steam ise bize gelen bir şey olmadığını söylüyor para nerede acaba çok merak ediyorum. :)

Steam üzerinde kolay kolay paran kalmaz. Bu sayede bu kadar güvenilir ve popüler bir platform oldular zaten. Ödemeyi yaptığın kart kredi kartı değilde banka kartı ise ödeme hemen gerçekleşmeyebiliyor. Örnek olarak satın aldığım bir DLC'yi ertesi gün kullanabildim çünkü banka kartı ile ödeme yapmıştım. Hesap detaylarından satın alma geçmişine bak. Orada sipariş aktif gözüküyorsa iptal edebilirsin ama bunu yapmadan önce biraz beklemeni tavsiye ederim büyük ihtimal banka ile ilgili bir sıkıntı var çünkü.

capture-20170630-232046.png
Satın alma geçmişime baktığım zaman sadece 10TL cüzdan alındı görünüyor fakat oda gelmedi. Birde miscreated oyunu için ilki olmayınca ikinci defa denemiştim 2 kere çekmiş fakat o satın alma geçmişinde görünmüyor.

Banka ile 3 kere görüştüm paranın sıkıntısız steamgames'e geçtiğini söylüyor. Bir taraf beni koparıyor bakalım. :) Bu arada para kart alınmaya çalıştı ürünler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı