Çözüldü Steam disk kullanımı ve indirme hızı 0 oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

imbusymom

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
1-2 gündür Steam'de indirme yaparken hem indirme hızım hem de disk yazma hızım düşüyordu. Bunun üzerine indirme bölgemi değiştirdim, önbelleği temizledim. Gene de düzelmedi. HD Tune Pro uygulaması ile test yapmaya çalıştığım zamanda herhangi bir ilerleme olmuyor. Crystal disk bilgisini de ek olarak paylaştım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• CrystalDiskInfo_20220306054352.png
    CrystalDiskInfo_20220306054352.png
    63,7 KB · Görüntüleme: 403
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Pardon Seagate sanırım ST modeli dikkat etmemişim. Evet SSD değil Bad Sector'den dolayı sıkıntı var.
Sağlık bölümünde neden çıkmadı acaba ben onu çok merak ettim şimdi 🤔

Bu yüzeysel test verileri sanırım çünkü derinlemesine test çok uzun süren bir şey saatler alabilir, onun sonucu daha doğru. Sentinel'de HDD sıcaklığı kaç derecelerde?

Derece de gayet normal ama tepkime süresine ve yavaşlığına bakarsak bir problem görünüyor maalesef.

Derece de gayet normal ama tepkime süresine ve yavaşlığına bakarsak bir problem görünüyor maalesef.

Tamamdır çok teşekkür ederim sizi de uğraştırdım en güzeli sıfırdan yeni bir disk almak.
hortlatıyorum özür dilerim ama galiba sorunum steam ile alakalı gibi çünkü epicte böyle bir problem yaşamıyorum ve epicten indirdiğim oyunu sorunsuz oynayabiliyorum. epicte ki yazma hızı bu şekilde:
1646645235575.png

Son düzenleme:
Ne demek lafı mı olur?

Tamamdır çok teşekkür ederim sizi de uğraştırdım en güzeli sıfırdan yeni bir disk almak.

Hortlatıyorum özür dilerim ama galiba sorunum Steam ile alakalı gibi çünkü Epic'te böyle bir problem yaşamıyorum ve Epic'ten indirdiğim oyunu sorunsuz oynayabiliyorum. Epic'te ki yazma hızı bu şekilde: Eki Görüntüle 1324937

404 MB yazma ve okuma HDD'de mi gerçekleşiyor peki emin misin? HDD'ler genelde 100 MB yazma okuma ortalaması olur. Epic'te kaydettiğin oyunların yeri SSD olabilir.

Evet yukarıda attığım HDD'ye ait bu SS.
Ne demek lafı mı olur?

404 MB yazma ve okuma HDD'de mi gerçekleşiyor peki emin misin? HDD'ler genelde 100 MB yazma okuma ortalaması olur. Epic'te kaydettiğin oyunların yeri SSD olabilir.
Ne demek lafı mı olur?

Güncelleme yaparken bir problem olmadığını fark ettim tahminimce steam serverlarında problem olduğu için böyle bir şey yaşadım ama gene de ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim o kadar zahmet verdim size de.

Dosya Ekleri

• hdd.PNG
    hdd.PNG
    2,1 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleme:
Evet yukarıda attığım HDD'ye ait bu SS.

Güncelleme yaparken bir problem olmadığını fark ettim tahminimce Steam serverlarında problem olduğu için böyle bir şey yaşadım ama gene de ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim o kadar zahmet verdim size de.

Bir soru soracağım kaç günde düzeldi bu sorun?

Yeni konular

Geri
Yukarı