Steam, DS4 oyun kolunu Xbox kontrolcüsü olarak gösteriyor

PixEn

Hectopat
Daha fazla  
Ben yaklaşık 3 ay kadar önce DS4 satın aldım işlerde yeni olduğum için bayağı bir sorun çıktı, işte nasıl tanıtacağımı bilemiyorum falan abinin birisi yardımcı oldu Steam'den tanıtırsan orada kontrolcü desteği var, dedi. Ben yaptım işe yaradı artık sorunsuz çalışıyor fakat yaptığımda DS4 olarak gözüken gamepad artık Xbox kolu olarak görünüyor. Yardımcı olurdsanız sevinirim. Bir de başka uygulama kullanmak istemiyorum sorunu Steam üzerinden halledebileceksek öyle yapmayı tercih ederim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yaklaşık 3 ay kadar önce DS4 satın aldım işlerde yeni olduğum için bayağı bir sorun çıktı, işte nasıl tanıtacağımı bilemiyorum falan abinin birisi yardımcı oldu Steam'den tanıtırsan orada kontrolcü desteği var, dedi. Ben yaptım işe yaradı artık sorunsuz çalışıyor fakat yaptığımda DS4 olarak gözüken gamepad artık Xbox kolu olarak görünüyor. Yardımcı olurdsanız sevinirim. Bir de başka uygulama kullanmak istemiyorum sorunu Steam üzerinden halledebileceksek öyle yapmayı tercih ederim. Teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
0:36. saniyeye kadar bakmanız yeterli. Şu anlık bildiğim bu.

Kontrolcü ayarlarından PS'ı açtıysanız Steam'i Geniş Ekran'da açarak deneyin. Her oyunda DS4 desteği olmadığı içinde gözükmüyor olabilir. Bence en iyisi Xbox'ın tuşlarını ezberlemek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
0:36. saniyeye kadar bakmanız yeterli. Şu anlık bildiğim bu.

Bu kısımları daha önce halletmiştim bende de önce DS4 olaraktı fakat sonradan Xbox kolu oldu ayar değiştirme kısmına geldiğimde tuşları sadece Xbox kolu üzerinden seçebiliyorum.

Kontrolcü ayarlarından PS'ı açtıysanız Steam'i Geniş Ekran'da açarak deneyin. Her oyunda DS4 desteği olmadığı içinde gözükmüyor olabilir. Bence en iyisi Xbox'ın tuşlarını ezberlemek.
Zaten ezberledim ama başka insanlar DS4 ayarlarıyla oynayabildiği için merak ettim bende neden olmuyor diye teşekkür ederim.

Zaten geniş ekran modunda PS olarak gözüküyor sadece oyunların içinde Xbox olarak gözüküyor MK11 multiversus vb.

Geri
Yukarı