Steam düşük indirme hızı

enesakyl38

Hectopat
Daha fazla  
1000MBIT internetim var. Tarayıcı üzerinden indirme yaparken 70 80MB/s şeklinde indiriyorum. Epic Games'de aynı şekilde ama Steam'de 10MB/s geçmiyor ve sürekli 0MB/s'ye düşüp indirme kesiliyor. İndirme bölgesi, bant genişliği vs. gibi çözümleri denedim hiçbiri işime yaramadı. Bunun çözümü nedir acaba?

1674990005562.png

1674990132718.png

Bunun çözümü yok hocam. İndirme hızınız bilgisayarınızın özelliklerine göre de değişebilir. Steam, diske yazma hızından daha yüksek şekilde veri indiremez. Bu disk özellikleri ile ilgilidir. Steam çok yüksek hızda indirme işlemi yaparken veri güvenliği sebebiyle hızınızı kesip veri akışını kontrol eder. Ayrıca bu oyundan oyuna değişiklik gösterebilir. Güvenlik önlemi bunun temel sebebi yani. İndirme hızınızda diğer uygulamalarda ve sitelerde sorun yoksa bu Steam kısıtlamasıdır. Yani Steam çok fazla kullanıcısı sebebiyle sunucuların yükünü güvenlik açısından hızını sınırsız şekilde kullanmanıza izin vermez. Epic’te herhangi bir kısıtlama yok.

Artı -2 Eksi
Güvenlik duvarından izin verince düzeldi. Güvenlik duvarını geçmesine izin vermelisin ve anti-virüs varsa ondan da izin ver.
1674991392638.png

hocam sanırım burayı diyorsunuz bu şekildeydi değiştirmedim.

Bunun çözümü yok hocam. İndirme hızınız bilgisayarınızın özelliklerine göre de değişebilir. Steam, diske yazma hızından daha yüksek şekilde veri indiremez. Bu disk özellikleri ile ilgilidir. Steam çok yüksek hızda indirme işlemi yaparken veri güvenliği sebebiyle hızınızı kesip veri akışını kontrol eder. Ayrıca bu oyundan oyuna değişiklik gösterebilir. Güvenlik önlemi bunun temel sebebi yani. İndirme hızınızda diğer uygulamalarda ve sitelerde sorun yoksa bu Steam kısıtlamasıdır. Yani Steam çok fazla kullanıcısı sebebiyle sunucuların yükünü güvenlik açısından hızını sınırsız şekilde kullanmanıza izin vermez. Epic’te herhangi bir kısıtlama yok.
Hocam cihazımdaki ssd 3600-3000 olması lazım. Daha düşük özelliklere sahip arkadaşlarımın cihazlarında bu kesinti hiç olmuyor. Steam dan indirmeye çalıştığım bütün oyunlar da bu problemi alıyorum. 100Mbit interneti olan arkadaşım benden seri indirme yapıyor. Steam da 2 saniye indirip 5 saniye kesinti olması normal bir durum mudur?

Sistemizin yeterli olsa bile evet normal bir durum. Arkadaşınız daha düşük özellikli internet kullandığı için sizin kadar veri alıp gönderemediği için Steam tarafından tehdit gibi gözükmüyor. Siz kısıtlanıyorsunuz. Yani sunuculara Brute Force tarzı saldırı yapma ihtimaliniz daha yüksek sizin :) İndirme hızı oyundan oyuna göre de değişebilir. Sonuçta her oyunu aynı sunucudan indirmediğiniz için bazı oyunlarda bu kesintilere ve düşük hıza maruz kalmazsınız.

Artı -1 Eksi
Sistemizin yeterli olsa bile evet normal bir durum. Arkadaşınız daha düşük özellikli internet kullandığı için sizin kadar veri alıp gönderemediği için Steam tarafından tehdit gibi gözükmüyor. Siz kısıtlanıyorsunuz. Yani sunuculara Brute Force tarzı saldırı yapma ihtimaliniz daha yüksek sizin :) İndirme hızı oyundan oyuna göre de değişebilir. Sonuçta her oyunu aynı sunucudan indirmediğiniz için bazı oyunlarda bu kesintilere ve düşük hıza maruz kalmazsınız.
Teşekkür ederim. NetLimiter programını kullanarak steam downloadını kısıtlayacağım. 20MB/s şeklinde deneyeceğim. Birde çözüme ulaşabilirsem tekrardan buraya yazarım.

Steam uygulaması üzerinden indirme hızını sınırlayabilirsiniz. Ek bir uygulamaya gerek yok. Steam-Ayarlar-İndirmeler yolunu takip ederseniz bulursunuz.

Geri
Yukarı