Steam E: diskindeki oyunu görmüyor

triggerr

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar bugün evi araştırırken paslanmış bir hard disk buldum büyük ihtimal bizden çıkma, USB SATA kablosuna bağlayıp denedim ve çalıştı. İçinde Metin2 vardı ben de nostaji olsun diye bir gireyim dedim. Fakat oyun Steam üzerinden indirilmiş. Normal olarak Steam'ı açtığımda Metin2 indirilmemiş gözüküyor nasıl halledeceğim bunu.

Steamden indir de oyuna, yüklemek için E diskini göster, aa burada oyun varmış zaten dur dosyaları tarayayım der Steam. Eksik olanları indirir, oynarsın.

Mesela diyelim ki sen D: diskine kurdun. Sonra geliyorsun D: diskini çıkarıyorsun, E: diskini takıyorsun. Bu sefer tanıyamayacak. :)
İyi de bunun farklı hesap olmasıyla ne alakası var?
Oyunun yüklü olup olmadığı hesabına kaydedilmiyor ki. Cliente kaydediliyor, hangi hesapla giriş yaparsan yap; o oyun bu bilgisayarda hep "D:" diskinde kurulu kalır. Çıkartıp "E:" takarsan tabii görünmez, çünkü appmanifest dosyasında "D:"de kurulu görünüyor.

İyi de bunun farklı hesap olmasıyla ne alakası var?
Oyunun yüklü olup olmadığı hesabına kaydedilmiyor ki. Cliente kaydediliyor, hangi hesapla giriş yaparsan yap; o oyun bu bilgisayarda hep "D:" diskinde kurulu kalır. Çıkartıp "E:" takarsan tabii görünmez, çünkü appmanifest dosyasında "D:"de kurulu görünüyor.
Ben de onu anlatmaya çalıştım zaten. İlk başta olayı anlamadım sonra kavradım.

Geri
Yukarı