Steam, Ekim ayında en çok kullanılan işletim sistemlerini açıkladı

Leon Dayı

Hectopat
Makaleler
9
Yer
İstanbul, Türkiye
Steam, Ekim ayında en çok kullanılan işletim sistemlerini açıkladı. Bu oranlara gelin birlikte göz atalım.

Windows 11, son dönemde artan sorunlardan dolayı halen oyuncuların tercih ettiği bir sürüm olmadığını Steam'ın paylaştığı bilgiler doğrultusunda görebiliyoruz. Zira Windows 10, %7,61’lik bir artış yaşadı ve %65,58’lik pazar payıyla zirvede yer almaya devam ediyor. Güncelleme desteğini kaybeden Windows 7'de %0,16 oranında düşüş yaşadı ve %1,07'lik oran ile listelerde yer alıyor. Onun arkasından gelen Windows 8.1 ise %0,05 oranında düşüş yaşadı ve %0,13'lik oran ile listelerde yer alıyor. Konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ekran görüntüsü 2023-11-08 101323.png

W11 ilk zamanlar Vanguard hatası yüzünden değiştirmiştim iyi ki yapmışım. Mobil cihazlarda W11 daha pratik ve hızlı fakat masaüstünde Windows 10 daha iyi bir performans sergiliyor.

Bu ay Steam istatistikleri aşırı tuhaf. Bir anda çin kullanıcısı sayısı baya arttı, bir ayda %7'lik değişim normal değil.

Kaç tane bilgisayarda kullansamda Windows 11'e alışamadım ve iyi ki kendi bilgisayarımı yükseltmemişim çünkü çok fazla performans sorunu var gibi ve FPS'ler bayağı düşüyor (sebebini bilmiyorum sadece kendi tecrübelerim).

Kaç tane bilgisayarda kullansamda Windows 11'e alışamadım ve iyi ki kendi bilgisayarımı yükseltmemişim çünkü çok fazla performans sorunu var gibi ve FPS'ler bayağı düşüyor (sebebini bilmiyorum sadece kendi tecrübelerim).

Ben laptopta kullanıyorum kullanması daha rahat. Masaüstü cihazımda Windows 10 bulunmakta.

Yeni konular

Geri
Yukarı