Steam fazladan dosya indiriyor

• Konuyu başlatan Kowi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 959

Kowi

Hectopat
Merhaba, ben Steam'den bir oyun indirmek istiyorum SSD'de 85 GB yer var indireceğim oyun 70 GB yani yeterli alanım var ama oyunun indirmesi %50'ye ulaşınca diskte yeterli alan kalmıyor sebebi nedir acaba?

1641034121148.png

Dosya Ekleri

• 1641034100303.png
    1641034100303.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 21
Windows'un sağlıklı çalışabilmesi için kurulu olduğu depolama biriminde en az 30-40GB'lık boş bir alan olması gerekiyor belki bu sebepten dolayı belli bir yerden sonra indirmiyor olabilir.

Steam>ayarlar>indirmeler sekmesine gelip kütüphane klasörleri yazısına tıklayın ardından açılan pencerede boş alanın olduğu diske sağ tıklayın oradan da kütüphane klasörünü onar a basın büyük ihtimalle düzelmiş olacak.

Windows'un sağlıklı çalışabilmesi için kurulu olduğu depolama biriminde en az 30-40GB'lık boş bir alan olması gerekiyor belki bu sebepten dolayı belli bir yerden sonra indirmiyor olabilir.

Aslında yer kalmadığı için indirmiyor çünkü oyun %50'ye gelince diskteki alan doluyor ama neden dolduğunu anlayamadım çünkü 70 GB'lık alan istiyordu.
Daha önceden yüklemesini onaylayıp yüklemediyseniz. [yer ayırmış ise] o yüzden bu hatayı vere bilir.
Oyunu kaldırdığımda tekrar 85 GB'lık alan açılıyor. Oyun 70 GB'lık alan istemesine rağmen 85 GB'lık alan yetersiz kalıyor.

Aslında yer kalmadığı için indirmiyor çünkü oyun %50'ye gelince diskteki alan doluyor ama neden dolduğunu anlayamadım çünkü 70 GB'lık alan istiyordu.

Oyunu kaldırdığımda tekrar 85 GB'lık alan açılıyor. Oyun 70 GB'lık alan istemesine rağmen 85 GB'lık alan yetersiz kalıyor.

Steam>ayarlar>indirmeler sekmesine gelip kütüphane klasörleri yazısına tıklayın ardından açılan pencerede boş alanın olduğu diske sağ tıklayın oradan da kütüphane klasörünü onar a basın büyük ihtimalle düzelmiş olacak.

Windows kendine yer ayırıyor muhtemelen.

Şunu fark ettim. İndirme başlamadan önce Diskimde 85 GB'lık alan oluyor indirmeye başlayınca bu sayı 20'ye düşüyor ve oyunu 20 GB'lık alana indirmeye çalışıyor bunun sebebi nedir ?
Dediğiniz şeyi yaptım baya bir boş alan oluştu artık oyunu indirebilecek alana sahip, teşekkür ederim

Şunu fark ettim. İndirme başlamadan önce diskimde 85 GB'lık alan oluyor indirmeye başlayınca bu sayı 20'ye düşüyor ve oyunu 20 GB'lık alana indirmeye çalışıyor bunun sebebi nedir?

Dediğiniz şeyi yaptım bayağı bir boş alan oluştu artık oyunu indirebilecek alana sahip, teşekkür ederim.

Hocam çözüm olarak işaretler misiniz aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bu konuya denk gelirse onlarda yararlansın.

Çözüm: Oyunu indirmeye başlayın hemen sonra Steam>ayarlar>indirmeler sekmesine gelip oyunu indirmeye başladığınız diski seçip klasörü onara tıklayın. Sorun çözülecektir.

1641035704865.png

Yeni konular

Geri
Yukarı