Çözüldü Steam yavaş indiriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TRCONNOR

Centipat
Daha fazla  
Dostlar öncelikle iyi akşamlar, indirme hızım 10 MB sabitledim ve indiriyorum Torrent'den bir oyun indirdiğimde 1 buçuk saate 70 GB oyun 1 saat sonra (tahmini) %50 kadar yükleniyor aynı şekilde 10 MB sabitledim fakat burada banamı öyle geliyor bilmem fakat Steam bana göre çok yavaş indiriyor saat 18:00'da indirme başladı daha şimdi %26 olmuş bunun bir çözümü yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostlar öncelikle iyi akşamlar, indirme hızım 10 MB sabitledim ve indiriyorum Torrent'den bir oyun indirdiğimde 1 buçuk saate 70 GB oyun 1 saat sonra (tahmini) %50 kadar yükleniyor aynı şekilde 10 MB sabitledim fakat burada banamı öyle geliyor bilmem fakat Steam bana göre çok yavaş indiriyor saat 18:00'da indirme başladı daha şimdi %26 olmuş bunun bir çözümü yok mu?

10 MBps için 80Mbps değerine sabitlemeniz lazım. Steam MBps değil Mbps kullanıyor bir süredir.

10 MBps için 80Mbps değerine sabitlemeniz lazım. Steam MBps değil Mbps kullanıyor bir süredir.

Çözüm
10 Mbps için 80Mbps değerine sabitlemeniz lazım. Steam Mbps değil Mbps kullanıyor bir süredir.

Söylediğiniz iki kavramda aynı?
Bizlere operatörler tarafından verilen internet: Mbps
Bizim Steam de kullandığımız sınırlama: kb/sn
100Mbps = 12mb/sn
1MB = 1024KB

Cümle çok saçma ve karmaşık olmuş, tek anladığım Torrent'le Steam indirme hızının aynı olmaması.
Sorunun cevabı ise net olmayarak indirme yaptığın yerlerin farklı sunucular kullanıyor olması yani karşı taraftan gelen kadar veri alabiliyorsun.

Söylediğiniz iki kavramda aynı?
Bizlere operatörler tarafından verilen internet: Mbps
Bizim Steam de kullandığımız sınırlama: kb/sn
100Mbps = 12mb/sn
1MB = 1024KB

Cümle çok saçma ve karmaşık olmuş, tek anladığım Torrent'le Steam indirme hızının aynı olmaması.
Sorunun cevabı ise net olmayarak indirme yaptığın yerlerin farklı sunucular kullanıyor olması yani karşı taraftan gelen kadar veri alabiliyorsun.

MB ve Mb farklı kavramlardır. Birisi Megabyte'ı birisi Megabit'i karşılar.

Byte ve bit farkı ne derseniz 1byte, 8Bit'e eşittir.

MB ve MB farklı kavramlardır. Birisi Megabyte'ı birisi Megabit'i karşılar.

Byte ve bit farkı ne derseniz 1byte, 8Bit'e eşittir.

Haklısın ben yanlış okumuşum pardon.

Geri
Yukarı