Çözüm Steam Forza Horizon 4 introda atıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

The Towande

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
2 gündür oyunu açtığımda intro ekranında oyun donup kapanıyordu. Oyunun introda patlamasının nedeni kullanıcı adınız ve onun yolu ile alakalı. Türkçe harf karakter kullanıyorsanız oyun açıldığı zaman C: Kullanıcı adı kullanıcınıza erişemediği için patlıyor. Bunu değiştirdiğiniz zaman sorun çözülecektir. Benim bilgisayarımın ve kullanıcı profilinin ismi "doğukan" idi ve "ğ" harfi olduğu için oyundan atıyordu. İsmini towande olarak değiştirdim ve işe yaradı artık oyunu oynayabiliyorum. Ama bu kullanıcı ismi değiştirme göründüğü kadar kolay değil benim pek fazla bilgim olmadığı için 1-2 sorunla karşılaştım ve çözene kadar 30 dakika geçmişti. İşe yaraması için aşağıdaki tüm adımları harfi harfine yapmalısınız.
not: Bende işe yaraması sizde kesin ve sorunsuz bir çözüm kapısı olacağı anlamına gelmez. Bu konuda sorumluluk almıyor ve aşağıdaki işlemlere başlamadan önce bir "sistem geri yükleme noktası" oluşturmanızı tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi oyunlar diliyorum.

Bunun için:

1. 1 adet yeni yönetici hesabı oluşturunuz. Eğer zaten halihazırda fazladan yönetici hesabınız varsa 2. adıma geçiniz.

2. ismini değiştirmek istediğiniz hesaptaki oturumu kapatın ve oluşturduğunuz veya daha önceden var olan yönetici hesabınızla oturum açınız.

3. C: \kullanıcılar yolunu izleyerek ismini değiştirmek istediğiniz hesaba ait klasörü bulun ve ismini değiştiriniz.

4. Windows + r tuşlarına basın ve açılan pencereye regedit yazıp Enter'a basınız.

5. açılan kayıt defteri penceresinde HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\ProfileList yolunu izleyiniz.

6. sol tarafta profilelist anahtarının alt anahtarları arasında bazı anahtarlar göreceksiniz. Bu numaralara sırayla tıklayarak sağ taraftan hangi hesaba ait olduklarını kontrol ediniz. Değiştirmek istediğiniz hesaba ait numarayı bulduğunuzda profileımagepath anahtarına çift tıklayınız ve C:\Users\Kullanıcı hesabınızın eski ismi olan adresi C:\Users\Kullanıcı hesabınızın yeni ismi olarak değiştiriniz.

7. kayıt defterinden çıkış yapınız.

8. oturumu kapatınız.

9. ismini değiştirdiğiniz hesapta oturum açınız.

10. kullanıcı hesabınızın ismini değiştiriniz.

11. Windows + r tuşlarına basınız ve açılan pencereye netplwiz yazıp Enter'a basınız ve ardından özellikler tuşuna tıklayınız.

12. kullanıcı adı kısmındaki eski ismi yeni isim ile değiştirdikten sonra Tamam'a basarak pencereyi kapatınız.

13. Tamam'a tıklayarak netplwiz penceresini kapatınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı