Steam gibi hesaplara giriş denemeleri yapılıyor

Trefax

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Hesabıma giriş denemeleri oluyor. Steam, Roblox, Discord, her şeyime. Ne yapmam gerekiyor? Şifreleri değiştiriyorum. Yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky vb antivirüs ile telefon ve bilgisayarınıza (hangi teknolojik cihaz var ise) indirip tarama yapın. Eğer virüs bilgilerinizi ileten türden ise değiştirseniz de şifreleri yine aynı şeyler olur. Daha sonra hesaplarınızın şifresini değiştirin ve 2fa doğrulaması olanların doğrulamasını açın.

Merhaba arkadaşlar. Hesabıma giriş denemeleri oluyor. Steam, Roblox, Discord, her şeyime. Ne yapmam gerekiyor? Şifreleri değiştiriyorum. Yardım edin.

Büyük istimal cihazına zararlı yazılım yüklemişsin önemli verilerinizi yedekleyip sıfırlayın. Mümkün oldukça sitelerde 2FA güvenlik önlemini aktif edip şifrelerde tarayıcınıza değil şifre yöneticisine kaydedin.

Herşeyden önce sistemi güvenilir bir AV ile tarayın virüs varsa silin. Silemezseniz güvenli modda tarayın. Telefonunuz da kırık APK vs. tutmayın ve sadece güvenli olduğundan emin olduğunuz uygulamalar kalsın. Telefonunuz IOS ise yine yüklü uygulama ve izinlerine dikkat edin. Hesapların bağlı olduğu E-Posta adresini ve mümkünse telefon numarasını değiştirin. Daha sonra tüm şifreleri değiştirin. Ardından düzgün bir Auty kullanın. (Önerim, Microsoft Auty)

Yeni konular

Geri
Yukarı