Steam Half-Life 1 aşırı kasıyor

İşletim sistemi
Windows 8.1

Doğa137p

Femtopat
Daha fazla  
İndirimlerde almış olduğum Half-Life 1 oyunu nedense aşırı kasıyor. (20FPS)
Laptop'da 4 GB RAM, 64 Bit Windows 8.1 var.
Ekran kartım ise, "Mobile Intel(r) 4 series Express chipset family" isimli bir ekran kartı. Yanlış bilmiyorsam bu PC Half-Life 1'i̇ çalıştırmalı.

DxDiag belgesi burada.

Ama consol ayarları benzeri kodlar ile değil de sadece donanımsal gibi geliyor (bu sadece benim düşüncem).

Kesinlikle çalışmalı doğru düşünüyosunuz. Steamden kaynaklı bir problem olabilirmi acaba ?
Steam'ı 5 Dk. Önce Kaldırıp Yükledim. Siz Bunu Yazdıktan 1-2 Saniye Sonra Half Life'nin Yüklendiği Bildirimi Geldi. Oyun 19 FPS'yi Geçmiyor Bazen 20 Oluyor. Fps_max 99 ve fps_override 99 olarak Ayarladım. Değişen Bir Şey Yok. Aynı Zamanda gl_Vsync 0 Kodunu da Yazdım.
Bilgi: Aynı Zamanda Age of History 2, CS 2D Gibi 3D Olmayan Oyunlarda Da aşırı Kasma Sorunu Var.

Son düzenleme:
Steam'ı 5 Dk. Önce Kaldırıp Yükledim. Siz Bunu Yazdıktan 1-2 Saniye Sonra Half Life'nin Yüklendiği Bildirimi Geldi. Oyun 19 FPS'yi Geçmiyor Bazen 20 Oluyor. Fps_max 99 ve fps_override 99 olarak Ayarladım. Değişen Bir Şey Yok. Aynı Zamanda gl_Vsync 0 Kodunu da Yazdım.
Bilgi: Aynı Zamanda Age of History 2, CS 2D Gibi 3D Olmayan Oyunlarda Da aşırı Kasma Sorunu Var.
Hocam birşey diyemem. Rahatça açması lazım aslında. Ekran kartı fanına birde işlemci fanına bakarmısınız. Onların sıcaklıkları yüksekse fps te düşme oluyor.

Ayarlardan ekran ayarını Software yapın olmazsa OpenGL o da olmazsa D3D.
Ayarlarda D3D Yok. Software Maksimum 20, OpenGL Maksimum 5 FPS Görüyor.
Hocam birşey diyemem. Rahatça açması lazım aslında. Ekran kartı fanına birde işlemci fanına bakarmısınız. Onların sıcaklıkları yüksekse fps te düşme oluyor.
Birde Bir Kaç Bilgi Vereyim; Software 20 ve OpenGL 5 Fps Veriyor Bazen Düşse de. Software'da da 20 Den Fazla Olmuyor. Bence Bu Donanımsal Değil de Program ve Oyunlar İle Alakalı.
Gençler Ben Acer Extensa 5635Z'den Extensa 5630Ez'e Geçtim Donanımlar %90 Aynı bir Buna'da bakam Dedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı