Steam hediye edilen oyunu nasıl iade edebiliriz?

beyemirs

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Facebook üzerinden birine para karşılığında oyun hediye ettim bana dediğine göre alan kişi hediyeyi kabul etse dahi 2 saat oynamadan hediyeyi atan kişi iade edebiliyormuş bu doğru mu? Normalde önce hediyeyi alan kişinin iade talebi açıp sonra hediyeyi atan kişinin talebi onaylaması gerekiyor diye biliyorum ben. Kişinin telefon numarası, ve bu işlem sonucunda oluşacak herhangi bir sorunun kendisine ait olduğu hakkında bir onay yazısı da var.

1652884301819.png

Facebook üzerinden birine para karşılığında oyun hediye ettim bana dediğine göre alan kişi hediyeyi kabul etse dahi 2 saat oynamadan hediyeyi atan kişi iade edebiliyormuş bu doğru mu? Normalde önce hediyeyi alan kişinin iade talebi açıp sonra hediyeyi atan kişinin talebi onaylaması gerekiyor diye biliyorum ben. Kişinin telefon numarası, ve bu işlem sonucunda oluşacak herhangi bir sorunun kendisine ait olduğu hakkında bir onay yazısı da var.

Eki Görüntüle 1391519
İade ederseniz hediyeyi alan kişiye gidicek

Hayır, oyuna sahip olan kişinin onayı gerekiyor destek üzerinden. Eminim, denendi, onaylandı.

HEDİYE İADELERİ​

Kabul edilmeyen hediyeler standart olarak 14 gün/iki saat periyotunda iade edilebilir. Kabul edilen hediyelerde alıcı iadeyi başlatırsa aynı koşullar altında iade edilir. Hediye alımında kullanılan para asıl alıcısına iade edilir.

Eki Görüntüle 1391519

Neden iade etmek istiyorsunuz acaba? Merak ettim de.

Hediyeyi atan kişi iade talebi açıp hediyeyi geri almaya çalışırsa hediye gönderilen kişinin destek talebi açıp iade etmek istediğini ve izin verdiğini belirtmesi gerekir. Hediyeyi atan kişi kafasına göre iade edemez.

Neden iade etmek istiyorsunuz acaba? Merak ettim de.
Etmek istemiyorum alıcının dediği bu ve doğrumu diye soruyorum.
Hediyeyi atan kişi iade talebi açıp hediyeyi geri almaya çalışırsa hediye gönderilen kişinin destek talebi açıp iade etmek istediğini ve izin verdiğini belirtmesi gerekir. Hediyeyi atan kişi kafasına göre iade edemez.

Yani hediyeyi alan kişi oyunu oynamazsa hediyeyi atan kişi karşı tarafın onayı olmadan iade edebilir mi? Karşı taraf oyunu yükleyip 2 saat oynadıktan sonra parasını atacağını söylüyor bu yüzden soruyorum.

Etmek istemiyorum alıcının dediği bu ve doğrumu diye soruyorum.

Yani hediyeyi alan kişi oyunu oynamazsa hediyeyi atan kişi karşı tarafın onayı olmadan iade edebilir mi? Karşı taraf oyunu yükleyip 2 saat oynadıktan sonra parasını atacağını söylüyor bu yüzden soruyorum.

Hediyeyi alan kişi izin vermediği sürece iade işlemi gerçekleşmez. Hediyeyi alan kişi destek kısmından oyunu bulup, asıl alıcının iade talebi oluşturmasına izin ver seçeneğini tikler ve alıcı da iade talebi oluşturursa oyun iade ediliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı