Steam hesabı ters ibraz nedeniyle kilitlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

k_carmZ

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Merhabalar. Steam hesabım ters ibraz nedeniyle kilitlendi. Steam Pazarında hiçbir şekilde ticaret yapamıyor, hediye kabul edemiyor, kimseyle takas yapamıyorum. Steam Desteğe konu hakkında ticket attım ancak 1 günü geçik süredir karşı taraftan cevap alamadım. Şu an ne yapmam gerekiyor?

Steam'de ters ibraz yapıldığını ilk defa duyuyorum. Neticede 3D Secure bile kullanılmıyor.

Arkada açık kalmış bir VPN vs. olabilir mi? Sadece aklıma bu geldi.

Merhabalar. Steam hesabım ters ibraz nedeniyle kilitlendi. Steam pazarında hiçbir şekilde ticaret yapamıyor, hediye kabul edemiyor, kimseyle takas yapamıyorum. Steam desteğe konu hakkında ticket attım ancak 1 günü geçik süredir karşı taraftan cevap alamadım. Şu an ne yapmam gerekiyor?

Cevap beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok.

Steam'de ters ibraz yapıldığını ilk defa duyuyorum. Neticede 3D Secure bile kullanılmıyor.

Arkada açık kalmış bir VPN vs. olabilir mi? Sadece aklıma bu geldi.
Hayır, hiçbir şekilde VPN kullanmıyorum. Steam uygulamasında sağ üst tarafta kırmızı renkte "Bir hesap bildiriminiz var." yazmakta. Üstüne tıkladığımda ise "Mastercard, son zamanlarda yapılan bir Steam Mağazası işlemine itiraz etti." ibaresini görüyorum. 4 Kasım 2021'de gerçekleştirilen 2 adet 100 ₺ değerinde cüzdan bakiyesi işlemine itiraz edilmiş.

Hayır, hiçbir şekilde VPN kullanmıyorum. Steam uygulamasında sağ üst tarafta kırmızı renkte "bir hesap bildiriminiz var." yazmakta. Üstüne tıkladığımda ise "Mastercard, son zamanlarda yapılan bir Steam mağazası işlemine itiraz etti." ibaresini görüyorum. 4 Kasım 2021'de gerçekleştirilen 2 adet 100 ₺ değerinde cüzdan bakiyesi işlemine itiraz edilmiş.

Uyarı mesajında neler olup bittiğinin söylenmesi gerekiyor.
Başka bir şey yazıyor mu?

Hayır, hiçbir şekilde VPN kullanmıyorum. Steam uygulamasında sağ üst tarafta kırmızı renkte "Bir hesap bildiriminiz var." yazmakta. Üstüne tıkladığımda ise "Mastercard, son zamanlarda yapılan bir Steam Mağazası işlemine itiraz etti." ibaresini görüyorum. 4 Kasım 2021'de gerçekleştirilen 2 adet 100 ₺ değerinde cüzdan bakiyesi işlemine itiraz edilmiş.
Banka kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor. Bankayla görüşmediyseniz bir de bankayla iletişime geçebilirsiniz. Ödemeye itiraz etmişlerse bilgileri vardır.

Uyarı mesajında neler olup bittiğinin söylenmesi gerekiyor.
Başka bir şey yazıyor mu?
Şunlar yazıyor, başka da yok:

Bu cüzdan bakiyesiyle satın alınan içerik hesabınızdan kaldırıldı.​

Bu hesap 4 hafta süresince kısıtlı özelliklere sahip olacaktır (22 Oca tarihine kadar).
Eğer itiraz ödeme sağlayıcınız tarafından iptal edilirse, bu kısıtlama kaldırılacak ve içeriğiniz hesabınıza geri verilecektir.

Şunlar yazıyor, başka da yok:

bu cüzdan bakiyesiyle satın alınan içerik hesabınızdan kaldırıldı.​

Bu hesap 4 hafta süresince kısıtlı özelliklere sahip olacaktır (22 oca tarihine kadar).
Eğer itiraz ödeme sağlayıcınız tarafından iptal edilirse, bu kısıtlama kaldırılacak ve içeriğiniz hesabınıza geri verilecektir.

Sanırım yapapılabilecek tek şey cevap beklemeniz olacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı