Steam Ters ibraz süreci

Hepiniz itiraz edin hangi banka kartıyla aldıysanız dekontunu atın Steam desteğe banka başka konuşuyor Steam başka konuşuyordünkü yazışmalarda link atmıştım onlardada aynı sıkıntı vardı onlara niye iade etti bize orta parmak göstere bileceğiniz tüm kanıtları atın desteğe benim aklıma sadece dekont geldi onu attım bir de söyle bir yazı attım siz çevirin artık.

I understood you clearly, but ı talked to my bank now and they said that the money transfer was successful and that the money was not a problem like not going away, that is, they said that you would solve it, ı'm at a loss here, both my money is gone and my shopping is not completed, ı don't know how can ı prove that the money transfer is smooth, my bank says it didn't come, you say how many people like me, we shopped on the same day, we encountered this problem on two or three of january on the same day, everyone in the forums are upset about the same problem, Game lovers like me, please help me, do not upset you and Game lovers.

Her şeyi atım dekont şikayetler kac kişi olduğu abi 28 zinde kim oyun aldıysa mağdur oldu.

28 Aralık mağdurlarına +1 yazabiliriz. Hem de 35 dolarlık banlısından çünkü Path of Exile'da ban yiyince zararım bu olacak.

0.45$ bakiyem vardı. Path of Exile'ın first blood Pack'i için bakiyemi kredi kartıyla 20 dolara tamamladım. Oyun içerisindeki microtransaction paketlerinden birisi bu, dlc değil yani. 2 Ocak'ta aynı mesaj bana da geldi. Tabi sizin gibi dlc veya oyun almadığım için steam satın aldığım şeyi benden geri alamamış, onun yerine Path of Exile'a chargeback bilgisi vermiş. Bankayı arayıp işlemde hata olmadığını teyit ettim. Steam destekle iletişim kurdum. Onlara göre banka parayı göndermemiş. 3 defa farklı farklı günlerde aradığım banka da diyor ki parayı kesinlikle göndermişler. Path of Exile'ın desteğine göre de chargeback notification'ı ya da Türkçesiyle ters ibraz bildirimi kendilerine iletilmiş, ödeme sağlayıcıma ulaşıp ters ibrazı durdurmazsam ban yiyecekmişim.

Ödemeler ve chargeback:
1704552100070.png

Steam support:
1704552140178.png

PoE support:
1704552163875.png

İkisine de ayrı ayrı durumun benim tarafımdan kaynaklanmadığını, aynı şeyi aynı günlerde yaşamış insanlar olduğunu anlattım ama büyük ihtimal steam tarafından kaynaklanan bu sorun çözülene kadar PoE'den ban yemiş olurum, steam sorunu çözülse bile derdimi anlatıp banımı kaldırana kadar da çok güzel bir PoE sezonunu kaçırırım. Süper.

Son düzenleme:
28 Aralık mağdurlarına +1 yazabiliriz. Hem de 35 dolarlık banlısından çünkü Path of Exile'da ban yiyince zararım bu olacak.

0.45$ bakiyem vardı. Path of Exile'ın first blood Pack'i için bakiyemi kredi kartıyla 20 dolara tamamladım. Oyun içerisindeki microtransaction paketlerinden birisi bu, DLC değil yani. 2 Ocak'ta aynı mesaj bana da geldi. Tabii sizin gibi DLC veya oyun almadığım için Steam satın aldığım şeyi benden geri alamamış, onun yerine Path of Exile'a chargeback bilgisi vermiş. Bankayı arayıp işlemde hata olmadığını teyit ettim. Steam destekle iletişim kurdum. Onlara göre banka parayı göndermemiş. 3 defa farklı farklı günlerde aradığım banka da diyor ki parayı kesinlikle göndermişler. Path of Exile'ın desteğine göre de chargeback notification'ı ya da türkçesiyle ters ibraz bildirimi kendilerine iletilmiş, ödeme sağlayıcıma ulaşıp ters ibrazı durdurmazsam ban yiyecekmişim.

Ödemeler ve chargeback:Eki Görüntüle 2076165

Steam Support: Eki Görüntüle 2076167

Poe Support:Eki Görüntüle 2076168

İkisine de ayrı ayrı durumun benim tarafımdan kaynaklanmadığını, aynı şeyi aynı günlerde yaşamış insanlar olduğunu anlattım ama büyük ihtimal Steam tarafından kaynaklanan bu sorun çözülene kadar Poe'den ban yemiş olurum, Steam sorunu çözülse bile derdimi anlatıp banımı kaldırana kadar da çok güzel bir poe sezonunu kaçırırım. Süper.

Senin çok sıkıntılı işin yok bir de oyunla ilgili ters ibrazı kaldır. Bende bankayla konuştum para bizim tarafımızdan gönderildi diyor bu işi nasıl çözeceğiz.

Senin çok sıkıntılı işin yok bir de oyunla ilgili ters ibrazı kaldır. Bende bankayla konuştum para bizim tarafımızdan gönderildi diyor bu işi nasıl çözeceğiz.
Bence Steam tarafında ödeme sistemiyle ilgili bir haltlar yendi ya da sistemsel bir sıkıntı oluştu çünkü farklı insanlar tarafından aynı gün yapılmış ödemelerin yine aynı gün chargeback'e düşmesi pek mantıklı değil, zaten chargeback yapmak istesen banka tarafında bin türlü prosedürü var. Otomatik olarak ödeme engeli sisteme düşse bankayı aradığında bilgileri olurdu. Bankalar da farklı gördüğüm kadarıyla o yüzden böyle bir bankanın hatası da olamaz.

Steam bir müddet sonra durumun farkına varıp "ayy pardon canısı al bak oyununu iade ediyoruz kusura bakma" diyecek ya da kendi inisiyatifleriyle parayı bize chargeback işlemi altında değil iade işlemi altında iade edecekler. Biz de uğraştığımızla, oyunumuzu oynayamadığımızla veya durduk yere parasını ödediğimiz online oyundan banlandığımızla kalacağız. Avrupa'da falan gerçekleşse tüketici mahkemelerinden Steam'e ceza, bize de toplu tazminat çıkardı. Ne yazık ki öyle bir yerde yaşamıyoruz.

Saçmalık nasıl para gitmez hadi gitmedi banka yalanmı söylüyor hadi bankada yalan söyledi para iadesi niye yapılmıyor uzunca yine yazdım Steam desteğe dekont yoladım ama bir şey değişeceğini düşünmüyorum bir daha alışveriş yapacağım zaman anlık karttan çektitmicem Steam cüzdana atacağım her ay 50 dolar keyfime bakacağım hiç yoktan para transferi ile uğraşmam veya öyle yapınca da şu anki sorun gibi bir şey yaşar mıyım bilmiyorumda hesapları kaptırmadıkya ona sevinmek lazım.

Üsttede anlattığım gibi bir daha yazdim Steam desteğe para gelmedi bize diye verince dekont gönderdim uzunca bir kez daha açıklama yaptım böyle bir cevap vermisler elden hiçbir şey gelmiyor ortada kaldık banka ısrarla paranın gittiğini söylüyor ama Steam anlamak istemiyor.

While we understand your concern, please allow up to 30 days for your bank to process the cancellation. Once finalized, your bank should release the hold and remove the charge from your bank account.

Note that if Steam subsequently receives the funds, your purchase will automatically be restored to your Steam library. I will ask you to wait until everything is resolved.

Steam Support.
Cristi.

Böyle bir geri dönüş aldım.

Dosya Ekleri

• IMG_1264.png
    IMG_1264.png
    184,1 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_1265.png
    IMG_1265.png
    149,6 KB · Görüntüleme: 26
Üsttede anlattığım gibi bir daha yazdim Steam desteğe para gelmedi bize diye verince dekont gönderdim uzunca bir kez daha açıklama yaptım böyle bir cevap vermisler elden hiçbir şey gelmiyor ortada kaldık banka ısrarla paranın gittiğini söylüyor ama Steam anlamak istemiyor.

While we understand your concern, please allow up to 30 days for your bank to process the cancellation. Once finalized, your bank should release the hold and remove the charge from your bank account.

Note that if Steam subsequently receives the funds, your purchase will automatically be restored to your Steam library. I will ask you to wait until everything is resolved.

Steam Support.
Cristi.

Böyle bir geri dönüş aldım.
Tamamen aynı mesaj bana da geldi. Israrla tekrar durumu belirttim ama nafile.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    118,7 KB · Görüntüleme: 28
Steam 2 şubata kadar çözülmesini bekleyin diyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Steam satın alma için gereken parayı toplamadı. Ödeme işlemi başarısız oldu. Herhangi bir ücret tahsil edildiğini görürseniz parayı telafi etmek için bankanızla çalışmanız gerekecektir.

Sorununuzla ilgili elimizdeki tüm bilgileri sağladığımız için bu yardım isteğini kapatıyorum. İlgisiz bir sorununuz varsa lütfen yeni bir yardım isteği açın; size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Steam bu mesajı atıp desteği kapatı.

Son düzenleme:
Tekrardan tüm mağdurlara geçmiş olsun. Benim hesabımdaki kesinti giderilmiş, bakiye iadesi yapılmış.

İyi bari içimizden biri mutlu ayrıldı biz hala boş boş bekliyoruz bize iade yapmazlar inadına para bize ulaşmadı bankanızla görüşün diyor lan banka zaten yardımcı olmuyor onlarda gittiğini söylüyor sinirlenmemek elde değil ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı