Steam Hesabım Bet Sitesi Yüzünden Çalındı

PervertedGod

Decapat
Bana bir hesaptan mesaj geldi, bir bet sitesi linki. "Linke gir CS:GO'nun 7. yılına özel 5 dolar promo var" diye. Ben de siteye giriş yaptım. Giriş yaptıktan sonra bir değişiklik olmadı bende. 2. kez giriş yaptım, tam hatırlamıyorum 3 kez de denemiş olabilirim. Ondan sonra Steam mobil uygulaması hesaptan çıktı. Email'e baktım hesap şifrem, mobil Guardım, E-posta adresim vs değişmiş. Steam'e detaylı bir forum doldurduk, bize geri döneceklerini söylediler. Sizce yapabileceğim başka bir şey var mı? Siteye her girişimde girdiğim kodları kopyalayıp telefon değiştirmeye falan kullanmışlar. Sizce ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle size o bağlantıyı gönderen kişi engelleyin ve gerekli yerlere bildirin. Ondan sonra sisteme güzel bir virüs taraması yapın. Kaspersky Free bile iş görecektir. İnternet tarayıcınızda eklenti varsa onları kaldırın ve önbelleğe alınan tüm dosyaları silin. Ardından tüm hesaplarınızın şifrelerini değiştirin, açık oturum varsa çıkış yapın. Steam Guard'ı aktif edebiliyorsanız etmeye çalışın. Bunların dışında pek de yapabileceğiniz bir şey yok gibi. Artık geriye Steam destekten gelecek cevabı beklemek kalıyor.

Not: Bedava peynir fare kapanında bulunur.

Hocam aynı şey arkadaşımın başına gelmişti Steam'e bildirdi arkadaşım. Sonra Steam hesabın şifresini falan değiştirip arkadaşıma geri attı şu an hala kullanıyor.

Mobil guarsı ve epostayı kaldırdı adam Steame yazdık bakalım sizce sonuç en olur
Dediklerinizi yaptım fakan hesap mobil guard ve eposta olarak elimden gitti. Steame başvurduk delillerle, hesabın bana ait olduğunu VS göstererek cevap bekliyoruz hadi hayırlısı.
Peki ne kadar sürdü tahminen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şansa bağlı steam 30 dakika içinde de geri dönebiliyor 2 gün içinde de geri dönebiliyor.
Steam'e kanıt olarak neler yazdın?
Senden istenilen kesin bilgiler:
-Kredi kartının son 4 hanesi
-Kredi kartının sahibinin adı soyadı
-Kredi kartının türü
-Fatura adresi

Bu bilgileri sağladın mı?

Benim hesabım farklı bir şekilde çalınmıştı ve Steam Destek'le iletişime geçtiğimde yarım saat olmadan hesabımı geri vermişlerdi.

Şansa bağlı steam 30 dakika içinde de geri dönebiliyor 2 gün içinde de geri dönebiliyor.
Steam'e kanıt olarak neler yazdın?
Senden istenilen kesin bilgiler:
-Kredi kartının son 4 hanesi
-Kredi kartının sahibinin adı soyadı
-Kredi kartının türü
-Fatura adresi

Bu bilgileri sağladın mı?
Evet hepsini doğru olarak sağladım birde emailime oyın aldıktan sonra gelen makbuzları vs attım zaten 2 yıldır kredi kartım aynı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı