Steam Hesabım Çalındı

sheder13

Decapat
Steam atöylesinde CSGO haritalarına bakarken bir siteye girdim. Steam giriş izni istiyordu. Öyle başladı çalınması. Steam Guard vardı email de vardı telefon numarasıda vardı. Çalındıktan sonra guard kaldırıldı e mail ve telefon numarasıda değiştirildi. Email şifremi değiştirdim. E postama gelen mesajda e posta adresimi Rus IP'li birisi tarafindan değştirildiği gösteriyor. Steama desteğe bununla ilgili ticket attım ve SS'de alıp sonradan ekledim. İnternettende biraz araştırdım bu çalınma olaylarını sanırım destek geri dönüşünde doğrulamak için kredi kartı bilgileri soruyormuş. Sorun şu ki ben hesapta herhangi bir kredi kartıyla alım satım yapmadım. Ekli de değildi kredi kartı. Acaba Steam hesabım kurtarılabilir mi ?

steam3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacım size muhalefet olmak değil. Yanlış anlamayın @reptile . Fakat bu arkadaş öyle bir olaydan bahsetmemiş. İddaa ettiğine göre o siteye girince tüm hesabı elinden bir anda alıvermişler. O kadar korumayı aşmaları çok zor. Yani dediğiniz doğru ama bu arkadaş başka bir şeyden bahsetmiş. Ben o yüzden şüphelendim. Çünkü bu kadar şeyin değişebilmesi için birinin sizin telefonunuzu da ele geçirmiş olması lazım.

Aynı şeyden bahsediyoruz. Hesabı aldıktan sonra bilgi kısmında VAC yasağı ile tehdit ediyorlar. Steam forumlarında her zaman karşılaştığım bir durum.

Steam Guard bilgilerini verdikten sonra aşması hiç de zor değil, aksine gayet basit. Sen bilgilerini verdikten sonra senin telefonuna ihtiyaçları yok. Sorun da bu zaten.

Yaptıkları aynen resimdeki gibi. Son zamanlarda sıklıkla yaşanan bir şey.

Dosya Ekleri

• SmartSelect_20190110-164622_Gallery.jpg
    SmartSelect_20190110-164622_Gallery.jpg
    43,5 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleme:
Çözmelerine gerek yok ki. Onlar sadece hesaba erişim sağlıyor ve genelde VAC yasağı vermekle tehdit ediyorlar. Böylece itemlerini başka hesaba aktarmanı istiyorlar. Eğer aktarmaya çalışırsan itemlerini çalıyorlar, tek amaçları bu aslında.

Bu numarayı yutan o kadar kişi var ki aklınız durur. Ben güvenli olduğunu bildiğim halde hesabımı Humble Bundle ile eşleştirmiyorum. Neme lazım...
dediğin durum benim başıma geldi yasadışı alışveriş vs dediler teminat için 50 dolar hediye kartı satın al vs dedi hatta hesabımı da aldılar steam destek ile iletişime geçtim umarım geri alırım

Geri
Yukarı