Steam hesabım Shroud Twitch yayınında çalındı

first_fps

Hectopat
Arkadaşlar 14.49 da shroud Twitch yayınına girip izlerken kendisinin hediye skini olarak verdiği bir siteye yönlendim. Kazandığım skini almak için hesabıma girdiğim anda Steam hesabım çalındı. Mail adresim Ur'de değişmiş ve kabul etmiyor. Steam'e hesabımın çalındığını bildirdim. Bunun dışında ne yapmam gerek? Steam şifremi değiştiremiyorum. Steam guard kodda kullanıyordum ama bu başıma geldi. Benim için önemli bir durum. Yardım eder misiniz? Ekde gönderdiğim mail geldi ama nasıl oluyor da benden habersiz Steam mail adresim değişebiliyor?
Hesabım kilitli şu anda ve aşağıdaki resimde alakam olmayan bir mail adresi siz konusu. Uzantısı zaten başka bir ülke muhtemelen Rusya kaynaklı.

Dosya Ekleri

• IMG_20200313_153833.jpg
    IMG_20200313_153833.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 100
  • IMG_20200313_154749.jpg
    IMG_20200313_154749.jpg
    2,3 MB · Görüntüleme: 102
Son düzenleme:
Shroud Twitch'te yayın yapmıyor yalnız. Mixer'de yayın yapıyor. Muhtemelen scammer birinin açtığı, shroud'un arayüzünü kopyalayıp, tekrar yayını oynattığı birinin linkine tıkladınız. Steam Destek'e mail atın geri dönüş yapıp ilk mailiniz, alışveriş yaptığınız kartın son 4 hanesi gibi bilgilerle geri alırsınız hesabı.

Geçmiş olsun yayının Twitch hesabını yazar mısın?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sahte yayın yapıyor şu an. 100 lerce kişinin hesabı çalınıyor verdiği !skins linkinden.
Shroud Twitch'te yayın yapmıyor yalnız. Mixer'de yayın yapıyor. Muhtemelen scammer birinin açtığı, shroud'un arayüzünü kopyalayıp, tekrar yayını oynattığı birinin linkine tıkladınız. Steam Destek'e mail atın geri dönüş yapıp ilk mailiniz, alışveriş yaptığınız kartın son 4 hanesi gibi bilgilerle geri alırsınız hesabı.

Mail attım. Ama henüz kredi numaram ile ilgili kısma gelmedim. Bekliyorum şu an.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sahte yayın yapıyor şu an. 100 lerce kişinin hesabı çalınıyor verdiği! Skins linkinden.

Mail attım. Ama henüz kredi numaram ile ilgili kısma gelmedim. Bekliyorum şu an.

Sahte olduğu çok belli abonelik yok chat a bakarsan hep botlar var.

Sahte olduğu çok belli abonelik yok chat a bakarsan hep botlar var.
Uyanır uyanmaz girip açtım. Hiç farkedemedim.
Benim başıma sizinkine benzeyen durum geldi hesabım çalındı. Steam desteğe yazdım ve istedikleri bilgileri paylaştım ve 5 saat sonunda hesabıma kavuştum.
Şu an ilk aşamayı yaptım. Farklı bir mail atadım ve oradaki kodu doğruladım. Şu an bekleyecek miyim sadece ? Henüz bir dönüş olmadı.
Maile telefon numaram ve steam guard güvenliği kaldırıldı diye mail geldi. Bu duruma şu an yapacak bir şey yok demi ?

Son düzenleme:
Uyanır uyanmaz girip açtım. Hiç farkedemedim.

Şu an ilk aşamayı yaptım. Farklı bir mail atadım ve oradaki kodu doğruladım. Şu an bekleyecek miyim sadece ? Henüz bir dönüş olmadı.
Maile telefon numaram ve steam guard güvenliği kaldırıldı diye mail geldi. Bu duruma şu an yapacak bir şey yok demi ?
Bekleyin dönmelerini.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı