Steam hesabına başkasına ait karttan para yüklemek

Furkii_502

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Sorum şu ben Kendime sit Steam hesabima kendime ait kartimdan bakiye yükleyebiliyorum ama başkasına ait bir Steam hesabına kendime ait karttan bakiye yukleyebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükleyebilirsin ancak bu güvenlik açığına yol açabilir. Şöyle diyim eğer kartın sahibi steam'e ticket atarsa bu benim hesabımdı ve çalındı diye steam bir takım bilgiler ister onaylamak için. Eğer kart bilgisini doğru şekilde gönderirse hesabı kendi üzerine alabilir. Bunun için tavsiyem yakınınızda migros varsa ordan e-pin şeklinde alabilirsiniz. Eğer kart ile alıcam derseniz kart sahibi güvenilir bir kişi olmasını öneririm :)

Yükleyebilirsin ancak bu güvenlik açığına yol açabilir. Şöyle diyim eğer kartın sahibi steam'e ticket atarsa bu benim hesabımdı ve çalındı diye steam bir takım bilgiler ister onaylamak için. Eğer kart bilgisini doğru şekilde gönderirse hesabı kendi üzerine alabilir. Bunun için tavsiyem yakınınızda migros varsa ordan e-pin şeklinde alabilirsiniz. Eğer kart ile alıcam derseniz kart sahibi güvenilir bir kişi olmasını öneririm :)
Kart sahibi benim ve para yüklemek istediğim hesapta kuzenime ait yükleme yaptım .
Fakat normal kendi hesabıma yükleme yaparken doldurduğum havale bildirim formundan farklı olarak isim soyisim TC kimlik ve doğum tarihi sordu.. [emoji23][emoji23]
Herşeyi doğru bir şekilde yapınca hesaba para gidiyor.. teşekkür ederim bilgilendirme için [emoji4][emoji4]

Sanırım daha önceki alışveriş bilgileriyle tekrar geri alabilir. Uzun uğraş. Bir arkadaşımın dizüstü bilgisayarı çalındı çalan hırsız Steam üzerinden bir kaç el CS:GO oynamış. Steam de hiç yardımcı olmadı konum bilgileri falan vermediler.

Sanırım daha önceki alışveriş bilgileriyle tekrar geri alabilir. Uzun uğraş. Bir arkadaşımın dizüstü bilgisayarı çalındı çalan hırsız Steam üzerinden bir kaç el CS:GO oynamış. Steam de hiç yardımcı olmadı konum bilgileri falan vermediler.
Dostum o zaman gerekli işlemleri yapamamış. Steam bu konularla gerçekten güzel bir şekilde ilgileniyor. Hesap senin ise birkaç bilgi vererek bir iki gün içerisinde hesabını geri alabiliyor. Hırsızın çaldığı bilgisayarla oyun oynaması da kendi topuğuna sıkmakla eş değer dostum. Polis çok kolay bir şekilde konumunu bulabilirdi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı