Steam hesabının güvenliği nasıl sağlanır?

Steam Guard harici bir şey ise bunu nasıl aktif edebilirim? Bu Steam Guard ise zaten aktif. Yine de araştırayım. Teşekkürler.

Çok önceden bağlamıştım ancak bayağı değiştirdim şifremi. Sıkıntı olur mu acaba?
Steam ayarlarından girip buradan telefon korumasını aktif etmen gerek.

STEAM GUARD'I YÖNET
Telefonumdaki Steam uygulamasından Steam Guard kodlarını al.
Akıllı telefonunuzda bulunan Steam Mobil uygulamasını Steam Guard Mobil Kimlik Doğrulayıcısı yapın. Bu en yüksek düzey hesap korumasıdır.

Hepsine sahip olun.
İlk alışveriş yaptığım kartı unuttum. 😰
Steam ayarlarından girip buradan telefon korumasını aktif etmen gerek.

STEAM GUARD'I YÖNET
Telefonumdaki Steam uygulamasından Steam Guard kodlarını al.
Akıllı telefonunuzda bulunan Steam Mobil uygulamasını Steam Guard Mobil Kimlik Doğrulayıcısı yapın. Bu en yüksek düzey hesap korumasıdır.
Aktifti çok şükür. Teşekkür ederim, elinize sağlık.

İlk alışveriş yaptığım kartı unuttum. 😰

Aktifti çok şükür. Teşekkür ederim, elinize sağlık.
İlk alışveriş değil sadece ilk e posta önemli hocam şifresine bile sahip olmanıza gerek yok fakat e postanın linki mutlaka lazım olur ve hesap kurtarma gerektiğinde sorarlar. Steam satın alma geçmişini SS'leyip bir yere kayıt edebilirsin.

Bir arkadaşıma rusça nickli birisi rust skin giveaway diye bir link atmış akıllıda rus ruleti sanıyor ya steam hesabıyla giriş yapmış. Giriş yapana kadar steam soruyor bak "olum emin misin? Tanımıyorum bu siteyi... bak fena bitecek". Yinede girmiş 1 dakika içinde telefonundan steam guardına, şifreleri her şeyi değişti. Kullanmış olduğu kredi kartı telefon numarası ve ilk e posta adresinin bilgisini vererek kurtardık hesabı. Bunlardan birisi olmasa vermiyorlardı. Çinlinin birisi ele geçermiş o zamandan beri çizgim: #NukeChina

İlk alışveriş değil sadece ilk e posta önemli hocam şifresine bile sahip olmanıza gerek yok fakat e postanın linki mutlaka lazım olur ve hesap kurtarma gerektiğinde sorarlar. Steam satın alma geçmişini SS'leyip bir yere kayıt edebilirsin.

Bir arkadaşıma rusça nickli birisi rust skin giveaway diye bir link atmış akıllıda rus ruleti sanıyor ya steam hesabıyla giriş yapmış. Giriş yapana kadar steam soruyor bak "olum emin misin? Tanımıyorum bu siteyi... bak fena bitecek". Yinede girmiş 1 dakika içinde telefonundan steam guardına, şifreleri her şeyi değişti. Kullanmış olduğu kredi kartı telefon numarası ve ilk e posta adresinin bilgisini vererek kurtardık hesabı. Bunlardan birisi olmasa vermiyorlardı. Çinlinin birisi ele geçermiş o zamandan beri çizgim: #NukeChina
İçim yine rahatladı, o arkadaşa da geçmiş olsun. 😁

İçim yine rahatladı, o arkadaşa da geçmiş olsun. 😁

İçiniz rahat olsun, durduk yere çalamazlar hesabınızı. Çok üst düzey bir hacker ile karşılaşırsanız da en iyi Anti-Virüs bile sizi kurtarmaz. O vakit hacker arkadaşın insafına kalmış bir durum, bilgisayarına bile elveda diyebilirsin.

İçiniz rahat olsun, durduk yere çalamazlar hesabınızı. Çok üst düzey bir hacker ile karşılaşırsanız da en iyi Anti-Virüs bile sizi kurtarmaz. O vakit hacker arkadaşın insafına kalmış bir durum, bilgisayarına bile elveda diyebilirsin.
30 TL için çalmazlar bence de. Zaten harcarım. Rahatladım da yani. Hesap çalınırsa kurtarmak için çok şeye sahibim. Ama biri çalar da anında kendi hesabına 30 TL hediye oyun vesaire atarsa sıkıntı. Ucuz da olsa üzer yani.

Ama malesef steamı kırdıklarından dolayı rusttan easy game anticheat saolsun ban yedi onu açtıramadık. Vac ban gibi hesapbçalındıysa sizin hatanız dediler.
Ona da dikkat etmek lazım, geçmiş olsun. Çok şükür önceden yaşadım da akıllandım, öğrendim linklere tıklamamayı. 1 ay kadar bir hesabım gitmişti, sıfır sorunlu almayı başardım ama çok şükür.

Steam Guard kullanın, güvenliği üst düzeye çıkarırsınız böylece. Bu arada hiçbir siteye bağlamamak biraz abartı olur. Güvenilirliğinden emin oldup kullandığınız sitelere rahatlıkla bağlayabilirsiniz.

Steam Guard kullanın, güvenliği üst düzeye çıkarırsınız böylece. Bu arada hiçbir siteye bağlamamak biraz abartı olur. Güvenilirliğinden emin oldup kullandığınız sitelere rahatlıkla bağlayabilirsiniz.
Sahte hesap kullanıyorum bağladığım yerlere, zaten bağlama gereği de duymuyorum. Teşekkürler.

Geri
Yukarı