Steam hesap ne kadar eder?

Ürün çok talep az. Satışlar çok durgun 1 ayda zor satarsın 200 TL ye. Birde hesabın geri çekilme riski var alıcı tarafından düşünürsek.

Ben bu steam hesaplarına söylenen değerlerin neye göre hesaplandığını anlamıyorum, aydınlatacak biri var mıdır ? Mesela her hesabım kaç para eder konusunda hesapta bulunan oyunların çok çok altında bir fiyat söyleniyor. Tamam diyeceğim ki oyunların indirim de falan olduğu zaman ki fiyatlara göre söyleniyor ama yine o kadar düşük fiyat çıkmıyor. Sonuçta orjinal oyunların bulunduğu bir hesabı alıyorsunuz , mesela bu hesapta elden ring var oyun zaten kendi başına 600 TL. Ben elden ring alayım deseniz tek başına bu fiyatı veriyorsunuz. Yani bu fiyat düşürmesi başkasının hesabını aldığınız için ya da herhangi bir güvenlik sorunu teşkil ettiği için mi oluyor ? Neticede dijital bir oyun alıyorsunuz, ikinci ellik gibi bir durum da yok elektronik bir eşya falan almıyorsunuz. Öğrenmek için soruyorum.

Ben bu steam hesaplarına söylenen değerlerin neye göre hesaplandığını anlamıyorum, aydınlatacak biri var mıdır ? Mesela her hesabım kaç para eder konusunda hesapta bulunan oyunların çok çok altında bir fiyat söyleniyor. Tamam diyeceğim ki oyunların indirim de falan olduğu zaman ki fiyatlara göre söyleniyor ama yine o kadar düşük fiyat çıkmıyor. Sonuçta orjinal oyunların bulunduğu bir hesabı alıyorsunuz , mesela bu hesapta elden ring var oyun zaten kendi başına 600 TL. Ben elden ring alayım deseniz tek başına bu fiyatı veriyorsunuz. Yani bu fiyat düşürmesi başkasının hesabını aldığınız için ya da herhangi bir güvenlik sorunu teşkil ettiği için mi oluyor ? Neticede dijital bir oyun alıyorsunuz, ikinci ellik gibi bir durum da yok elektronik bir eşya falan almıyorsunuz. Öğrenmek için soruyorum.
Dostum elden ring iyi ama internette 20 tlye hesap satanlar var yani 20tlye hesap alıp girip oynayabiliyorsun.
O yüzden 2. el de fiyat düşüyor bi adam sırf elden ring oynayım diye bu hesabı almaz yani 500 tlye.

Cidden şu hesap fiyatı sorgulama işinin forumlarda yapılmaması lazım. Spotçu gibi millet.
Son zamlardan sonra şark kurnazı gibi herkes hesap satış işine girdi sanıyolar ki oyunlar zamlandı diye hesapları 45643634 bin tl edecek.

Steam hesap satma ve alma işleri normalde yasak olduğu için belirli bir kural yok. Herkesin belli bir kriteri oluyor. Ona göre kafasına göre değer biçiyor. Bana kalsa bu hesap en fazla 400TL eder. O da Callisto Protocol, Elden Ring ve Spider-Man hatrına.
Dostum elden ring iyi ama internette 20 tlye hesap satanlar var yani 20tlye hesap alıp girip oynayabiliyorsun.
O yüzden 2. el de fiyat düşüyor bi adam sırf elden ring oynayım diye bu hesabı almaz yani 500 tlye.
Onlar ile bunlar bir değil. Onlar çalıntı hesap satıyor veya aynı hesabı 1000 kişiye satıp "Offline zorunlu" diyor. Bu hesabı alan Online Elden Ring oynayabilirken o 20TL'lik hesapları alanlar oynayamıyor. İstisnalar var mıdır bilmiyorum. Böyle hesap alma ve satma işine gireceğime korsan oynarım daha iyi.

Son zamlardan sonra şark kurnazı gibi herkes hesap satış işine girdi sanıyolar ki oyunlar zamlandı diye hesapları 45643634 bin tl edecek.
20Tl ye satın aldığınız hesabı çevrımdışı kullanmak zorundasınız. Online oynama seçenekleri de yok. Ayrıca hep sizin olacağının da garantisi yok. Ama dediğim gibi eğer steam hesap satışında da böyle bir güvenlik problemi varsa yani karşı taraf hesabı geri alabiliyorsa bir şekilde o zaman anlarım. Zaten sizde hesabın 600 tl edeceğini söylemişsiniz ama buna da çok denilmiş. Yoksa bende oyun zam yedi diye hesaba çok fazla fiyat biçilsin demiyorum.

@CS Relboron Ben şöyle hesaplıyorum.

[Oyunların güncel fiyatının almış olduğu en yüksek indirim oranındaki fiyatı] x 0.4

Bu oran 0.5 ile de çarpılabilir.

Örnek veriyorum. Red Dead Redemption 2 şu an 1150 lira. En yüksek indirim oranı ise %67. Bu formüle göre Red Dead Redemption 2 fiyatını 150-180 lira civarı olarak düşünebilirsiniz satarken.

Bunu tüm oyunlara yapın ama kayda değer oyunlarda yapın.

Ben bu Steam hesaplarına söylenen değerlerin neye göre hesaplandığını anlamıyorum, aydınlatacak biri var mıdır? Mesela her hesabım kaç para eder konusunda hesapta bulunan oyunların çok çok altında bir fiyat söyleniyor. Tamam diyeceğim ki oyunların indirim de falan olduğu zaman ki fiyatlara göre söyleniyor ama yine o kadar düşük fiyat çıkmıyor. Sonuçta orijinal oyunların bulunduğu bir hesabı alıyorsunuz, mesela bu hesapta Elden Ring var oyun zaten kendi başına 600 TL. Ben Elden Ring alayım deseniz tek başına bu fiyatı veriyorsunuz. Yani bu fiyat düşürmesi başkasının hesabını aldığınız için ya da herhangi bir güvenlik sorunu teşkil ettiği için mi oluyor? Neticede dijital bir oyun alıyorsunuz, ikinci ellik gibi bir durum da yok elektronik bir eşya falan almıyorsunuz. Öğrenmek için soruyorum.

Steam hesabı alanlar genelde oyunlara bakmıyor, çok çok düşük fiyat verilmesinin sebebi hesap satışının yasak olması ve hesapların geri alınabilmesinin çok kolay olması düşünün siz hesap alacaksınız 1000 oyunlu adam 1000TL diyor güvenip verir misiniz? 1000TL. Adam desteğe yazıp 1-2 saatte hesabı geri alabilir. Sizde hiçbir şey yapamazsınız çünkü hesap alım satımı yasak. Steam hesaplarının ederleri genelde, seviye, kuruluş tarihi ve envanterde ki özel itemlere göre belirleniyor. Dediğim gibi satışın veya alışın çok riskli olmasından dolayı yüksek fiyatlar verilemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı