Steam Hız Dalgalanması(Steam penceresinde olmaya bağlı olarak)

Metehan Dinçer

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben bu sorunu uzun zamandır yaşıyordum. Fakat indirdiğim şeyler 5-10 arası olduğu için pek de etki etmiyordu. Şimdi sorun şöyle Steam’de bir şey indiriyorum fakat bu indirme hızımın sabit kalabilmesi için Steam penceresinde kalmam gerek. İnternet kullanmayan uygulama veya oyun olsun mesela FIFA oynarken masaüstüne dönüyorum bir de bakıyorum indirme hızım 2 MBPS, masaüstüne dönüp pencereyi önüme aldığımda hemen artmaya başlıyor hız. Hızım 10 MBPS, herhangi bir kısıtlama yapmadım. Az önce belki sorun çözülür diye Windows 7’den Windows 10 Pro’ya geçtim. Güncellemelerimin tam olduğunu düşünüyorum. Yardım ederseniz sevinirim

-Yüklediğim resimde de göreceksiniz. Normalde en yüksek olan 9.4 MBPS idi. Az önce indirmeyi başlattıktan sonra hemen FIFA açtım biraz durdum daha sonra masaüstüne geldim. FIFA’yı kapatıp ve gördüğünüz gibi hızım çok düşüktü ama önüme açınca tekrar yükseldi.
int.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ilginç böyle bir sorunu ilk defa duydum, muhtemelen şundan olabilir, online oyun yada internette video izliyorken alta alıyor iseniz internet o an açtığınız pencereye yada oyuna daha yüksek oranda gidicektir, eğer steam'e geçerseniz bu sefer orda ki hızınır artıcaktır. Muhtemelen bu olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı