Steam İade Rehberi

333657

Hectopat
Makaleler
9
Bir oyun ile ilgili sorunlar yaşıyor ve iade etmek istiyorsanız öncelikle şartları yerine getirip getirmediğinizi teyit edin. Ve eğer şartları karşılıyorsanız iade işlemine atlayın.
Şartlar:
- Oyunu satın almanızdan en fazla 14 gün geçebilir.
- Oyunu 2 saatten fazla oynarsanız yine iade için uygun olmaz.
- Oyunu Steam üzerinden almadıysanız (Başka bir site aracılığı ile Steam'e kod olarak aktardıysanız) iade edemezsiniz.
İade işlemi:
Tarayıcı üzerinden yapacaksanız ''Steam Destek'' adresine gidin.
Steam üzerinden yapacaksanız sol üstten ''Steam'' tuşuna, ardından ''Steam Destek'' tuşuna basın.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Eğer iade edeceğiniz ürün yukarıda görünüyorsa üzerine tıklayın. Eğer yok ise, ''Oyunlar,Yazılım, vs.'' tuşuna tıklayın.
Arama kısmına oyunun ismini yazın. Çıkınca üzerine tıklayın. ''Umduğum gibi değil'' seçeneğine tıklayın.
''Satın alma işlemim için bir iade talebi oluşturmak istiyorum'' tuşuna tıklayın. ''Umduğum gibi değil'' seçeneğini işaretledikten
sonra, ''Notlar'' kısmına ürün ile ilgili olumlu yanları ve sevmediğiniz yanları yazın. Eğer sadece olumsuzları yazarsanız iade süreci uzayabiliyor.
(bizzat deneyerek gördüm)
Nereye iade edileceğini seçin. (Kredi kartı, Steam Cüzdanı)
Seçtiğiniz seçeneğe göre 1,2 gün içerisinde kredi kartınıza ya da Steam Cüzdanı'nıza iade edilecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekleme ya da düzeltme yapayım. Bende bu şekilde görünüyor, belki değişiyordur bilmiyorum.

Steam Destek için arayüzde üstte "Yardım" menüsünden "Steam Destek" seçeneğine tıklayabilirsiniz.

@sametli

1689320905348.png

@sametli Sorununuzun ne olduğu hakkında bilgim yok.
Çok özür dilerim ben kendi konu başlığım altında yazdınız sandım konuyu paylaşayım hemen;
Steam'den indirimde bir oyun satın almıştım, sonrasında gördüm ki daha da indirime girmiş. Ben de iade talebi oluşturup o oyunu başkasından kendime hediye yollattım. Henüz ne oyunu kabul edebiliyorum hediye olarak, ne de iadem kabul ediliyor. Kütüphanemde " OYNA " yerine " Satın Al " yazıyor. Bunu anlamayıp iade taleplerime baktım ve gözükmüyor olduğunu gördüm. Ondan yaklaşık 1 hafta önce de bir oyun iade etmiştim 2 gün içerisinde iade edilmişti. Bu neden böyle oldu anlamıyorum. Oyunun ayarlarına girip detaylara bakınca sanki halihazırda kütüphanemde yer aldığını ve hediye olarak gelen olduğunun o olduğu belirtiliyor. Fakat ne hediyemi kabul edebiliyorum ( Başarılı ama aynı zamanda error yazıyor), ne de iade ettiğim oyunun parası hesabıma geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı