Steam iade talebi ne zaman onaylanır?

serpent

Centipat
2 Temmuz'da Ready or Not satın almıştım. Oyunu yüklemedim, bir sonraki gün fikrimin değişmesinden dolayı saat öğlen 12'de Steam cüzdanıma iade talebi gönderdim. Anlık olarak talebin üstünden 32 saat geçmesine rağmen hala onaylanmadı. Onaylandıktan sonra paranın cüzdana tekrar geçmesini beklemek de var. Oyunu iade edip yaz indirimleri bitmeden o parayla başka oyunlar almak istiyorum. Bu onay ne zaman gelir, para ne zaman hesaba geçer? Yapmam gereken başka bir şey mi var? Yardımcı olursanız sevinirim.

1 gun daha bekleyin, herhangi bir yanit gelmez ise destege cevapsiz kaldiginiz yazin. Bazen arada kayniyor herhalde ondan dolayi bakmiyorlar ama destege yazinca hemen bakarlar.

İndirim döneminde maalesef uzayabiliyor süreç beklemekten başka yapabileceğin hiçbir şey yok. İade gelince kullanılabilir hale gelmesi de 24 saati buluyor ortalama.

2 Temmuz'da Ready or Not satın almıştım. Oyunu yüklemedim, bir sonraki gün fikrimin değişmesinden dolayı saat öğlen 12'de Steam cüzdanıma iade talebi gönderdim. Anlık olarak talebin üstünden 32 saat geçmesine rağmen hala onaylanmadı. Onaylandıktan sonra paranın cüzdana tekrar geçmesini beklemek de var. Oyunu iade edip yaz indirimleri bitmeden o parayla başka oyunlar almak istiyorum. Bu onay ne zaman gelir, para ne zaman hesaba geçer? Yapmam gereken başka bir şey mi var? Yardımcı olursanız sevinirim.
Benim 4 saat içinde onaylanıyor genelde. Çok sık iade yapıyorsan süre biraz uzayabilir. Onaylandıktan sonra iade yöntemine göre steam cüzdanına 24 saat içinde, kredi kartına ise iki hafta içinde yansır.

Normal zamanda çok kısa sürede yanıt geliyor fakat indirim döneminde tahminen yoğunluktan dolayı uzayabilir.

Geri
Yukarı