Steam iadede para kesiyor

Arkadaşlar selam. Steam üzerinden 4 adet oyun aldım. Yanlışlıklar olduğu için iade ettim. Oyunlar aynı anda değil sırayla iade oluyor. İlk önce 32 TL'lik bir oyun iade edildi ve iade mesajı geldiği sırada Steam tekrardan kartımdan 33,25 TL çekti. Bunun üzerine kartımı kapattım. Daha sonra 24 TL'lik bir oyun iade edildi ve yine iade edildiği sırada Steam kartımdan para çekmeye çalıştı. Bu neden oluyor? Yaşayan var mı bakşa? Kartımı kontrol etmesem iki katı para vermiş olacaktım.

Kartınızdan para çektiğine emin misiniz? 3D Secure olmadan para çekmesi hiç normal değil. Steam Destek üzerinden konu hakkında talep oluşturmalısınız.

Hocam Steam'in ödeme altyapısı zaten güven vermiyor. 3D Secure gibi adam akıllı bir doğrulama yöntemi olmadan direk parayı hesaptan çekiveriyor. Tavsiyem, eğer sizin için çok fazla bir meblağ değilse Steam cüzdanınıza iade alın. Cüzdana iade daha kolay ve hızlı oluyor. Tekrar oyun alacağınızda kullanabilirsiniz.

Kartınızdan para çektiğine emin misiniz? 3D Secure olmadan para çekmesi hiç normal değil. Steam Destek üzerinden konu hakkında talep oluşturmalısınız.
Ben de onu anlayamıyorum. Destek talebi oluşturdum. Zaten aldığım oyunlar 68 TL tutuyor toplam benden 73 TL kesmişti. Şimdi de iade edilirken para kesiyor. Steam bizi çaktırmadan soymaya çalışıyor belli ki :D

Böyle durumlar yaşanmaması için kartınızı sadece internet alışverişlerinde kullanıyorsanız limitini 1 TL yapabilirsiniz. Daha önce böyle bir şey yaşadığım için Papara kartımda limiti 1 TL olarak tutuyorum, alışveriş yapacağım zaman limiti kaldırıyorum.

Hocam Steam'in ödeme altyapısı zaten güven vermiyor. 3D Secure gibi adam akıllı bir doğrulama yöntemi olmadan direk parayı hesaptan çekiveriyor. Tavsiyem, eğer sizin için çok fazla bir meblağ değilse Steam cüzdanınıza iade alın. Cüzdana iade daha kolay ve hızlı oluyor. Tekrar oyun alacağınızda kullanabilirsiniz.
Normalde ben de cüzdandan yapıyorum ancak oyunları abime almasını söylemiştim. Steam cüzdanımda yeterli miktarda para var ama abim direkt kartını kullanmış, O yüzden iade ediyorum zaten. İade sonunda da cüzdan ile tekrar alıcam. Kartımda da 3D secure var normalde ama kayıtlı olduğu için istemiyor sanırım.

Böyle durumlar yaşanmaması için kartınızı sadece internet alışverişlerinde kullanıyorsanız limitini 1 TL yapabilirsiniz. Daha önce böyle bir şey yaşadığım için Papara kartımda limiti 1 TL olarak tutuyorum, alışveriş yapacağım zaman limiti kaldırıyorum.
Anladım. Teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı