Çözüldü Steam Idle Master giriş yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Smurtex

Yoctopat
Daha fazla  
Evet sorum üstte yazığı gibi. Uygulamaya yaklaşık 2 gün önce de işim düşmüştü o zaman denediğimde hiçbir sıkıntı olmadan giriş yapabildim ama şu anda 'oturum aç' butonuna tıkladıktan sonra gelen Steam giriş yapma yerinde 'giriş yapın' butonuna tıklayamıyorum. Biraz araştırdım ama sanırım bu sorunu yaşayan kimseyi bulamadım. YouTube'da olan sessionid falan olan yöntemi denedim ama olmadı. Bilgisayarı kapatıp açtım yine olmadı. Başka aklıma yapacak bir şey gelmedi konu açayım dedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm
Tarayıcınızdan Steam hesabınıza giriş yapın. Eğer zaten giriş yaptıysanız çıkış yapıp tekrar girin. Giriş yaptıktan sonra tarayıcı ayarlarına girin. (Chrome için anlatıyorum. Diğer tarayıcılarda da mantık aynı.) Gizlilik ve güvenlikten çerezler seçeneğine girin. Aşağı kaydırın ve tüm site verilerini göstere tıklayın. Açılan sayfada üstteki arama kısmına "steam" yazın. "steamcommunity.com" olana tıklayın. Orada "sessionid" ve "steamLoginSecure" olacak. Onlar orada beklesin. Idle Master ekranındaki "Dosya"ya tıklayın ve ayarlara girin. Ayarlarda en alttaki kilit işaretine tıklayın. Açılan pencerede "sessionid" ve "steamLoginSecure" yazan kısma tarayıcıdaki ilgili kısımlardaki içerikteki kodları girin ve kaydedin. Ardından kendisi giriş yapacaktır.
Tarayıcınızdan Steam hesabınıza giriş yapın. Eğer zaten giriş yaptıysanız çıkış yapıp tekrar girin. Giriş yaptıktan sonra tarayıcı ayarlarına girin. (Chrome için anlatıyorum. Diğer tarayıcılarda da mantık aynı.) Gizlilik ve güvenlikten çerezler seçeneğine girin. Aşağı kaydırın ve tüm site verilerini göstere tıklayın. Açılan sayfada üstteki arama kısmına "steam" yazın. "steamcommunity.com" olana tıklayın. Orada "sessionid" ve "steamLoginSecure" olacak. Onlar orada beklesin. Idle Master ekranındaki "Dosya"ya tıklayın ve ayarlara girin. Ayarlarda en alttaki kilit işaretine tıklayın. Açılan pencerede "sessionid" ve "steamLoginSecure" yazan kısma tarayıcıdaki ilgili kısımlardaki içerikteki kodları girin ve kaydedin. Ardından kendisi giriş yapacaktır.

Çözüm

Hocam konuda da demişim bu yöntemi denedim ama olmadı diye.

Hocam konuda da demişim bu yöntemi denedim ama olmadı diye.
Konuda dediğinizi gördüm fakat olmaması aklıma yatmadığı için tekrar yazmak istedim. Adımları tamamen doğru yaptığınıza emin misiniz? Aşağıdaki linkten 1.8 sürümünü indirip her 2 yöntemi de tekrar dener misiniz?

Konuda dediğinizi gördüm fakat olmaması aklıma yatmadığı için tekrar yazmak istedim. Adımları tamamen doğru yaptığınıza emin misiniz? Aşağıdaki linkten 1.8 sürümünü indirip her 2 yöntemi de tekrar dener misiniz?

Hem 1.8 beta sürümünde hem de 1.7 sürümünde denemiştim olmadı ama dediğiniz şekilde bir kez daha deneyeyim. Yaptıktan sonra yazarım yeniden.

Hocam nasıl oldu bilmiyorum ama aynı yöntemi ben de denemiştim fakat olmamıştı. Sanırım ben bir şeyi atladım yaparken. Şu anda dediğinizin aynısını yaparak giriş yapabildim. Çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı