Steam İki Hesap Arası Performans Farkı

duman

Kilopat
Yer
Mars
Abimle birlikte aynı bilgisayarı kullanıyoruz. En basitinden şöyle örnek vereyim. CS:GO oyununda o 280'lerde alırken ben kendi hesabımla 130'larda alıyorum. En son abimin tüm Config ayarlarını benim hesaba geçirdik. Bunun yanı sıra çalıştırma seçeneklerini bile aynı yaptık ama fark etmedi. İki Hesap arası böyle oyunlarda FPS farkı oluyor. Steam ayarlarından bir şey bulamadık. Sadece şunu fark ettik benim hesabı sanki alt hesap olarak görüyor. Kütüphane kısmına basında abimin kullanıcı adı ve onun oyunları da çıkıyor. Tek fark ettiğimiz fark bu. Sizce neden böyle bir performans farkı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Onla alakası olacağını hiç sanmam. Ayarların eşit olduğuna emin misiniz?
CS:GO oyunu iyi örnek olur diye verdim. Dediğim gibi diğer oyunlarda da aynı. Diğer oyunlarda ayarları aynı yapıyoruz. Fakat hala düşük. Sanki benim hesabım için Xbox DVR gibi birşey açık.

Bazı oyunlarda save dosyaları veya ayarların kaydı online olabiliyor, farklı hesaplarda farklı ayarlar kaydedilmiş olabilir, bunun dışında aklıma pek birşey gelmiyor.

Steam Cloud ayarlarınızı kaydetmiştir, o yüzden ayarlar otomatik olarak hesap değiştirdikçe değişebilir. Eğer sorun Steam Cloud ise;

Oyun adı > Sağ tık > Özellikler > Güncellemeler de orda en altta "Steam Cloud eşitlemesini etkinleştir" var ondaki tiki kapat ve oyuna öyle gir ayarlarını yap sonra oyundan çık o tiki tekrar aktif et.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı