Steam iki katı hızda indirme yapıyor

Düşük indirme hızı aldığınız sunucu kısıtlıyordur veya da evinizdeki bir kişi şu an internetinizi sömürmüyor olabilir. İndirme hızının yükselmesinin Steam ile hiçbir alakası yok çünkü.
Evde kimse olmadığı zamanlarda da asla 950'nin üzerine çıkmazdı. 4 yıldır 8 megabit kullanıyorum ve 950 KB/sn üzerinde indirme yapmadı. İksirwifi kullanıyorum, bu durumda belki yerel internet sağlayıcıda bir hata ama olumlu bir hata olmuş olabilir belki.
Yerel internet sağlayıcım Red Dead Redemption 2 satın aldığım için indirene kadar internetimi iki kat hızlandırmış da olabilir bilmiyorum :D

Evde kimse olmadığı zamanlarda da asla 950'nin üzerine çıkmazdı. 4 yıldır 8 megabit kullanıyorum ve 950 KB/sn üzerinde indirme yapmadı. İksirwifi kullanıyorum, bu durumda belki yerel internet sağlayıcıda bir hata ama olumlu bir hata olmuş olabilir belki.
Yerel internet sağlayıcım Red Dead Redemption 2 satın aldığım için indirene kadar internetimi iki kat hızlandırmış da olabilir bilmiyorum :D

İndirme hızı artınca: Gençleştim resmen bu kadar mı fark eder.

8 megabit internet kullanıyorum. Normalde en fazla 950 KB/sn indirme yapar ve asla 1 MB/sn olmazdı. Ancak dün RDR 2 aldım ve Steam üzerinden 1.4 MB/sn hızda indirmeye başladı. İlk başta 800-900 KB/sn indiriyordu ama şu an 1.4 MB/sn sabit hızda indiriyor. Daha önce Crysis 2'yi indirdiğimde de 1.4 MB/sn sabit hızda indirdi ve 11 GB'lık oyun 1 saat gibi kısa bir sürede inmiş oldu. Normalde internet hızım en fazla 950 KB/sn müsaade ediyor ama Steam neden iki katında indiriyor? Bu arada hata falan olamaz gerçekten dosyaların çok daha hızlı indiği hissediliyor.

Not: Elbette bu durum benim işime geliyor sadece meraktan soruyorum. :)Eki Görüntüle 1201198
Daha ne olsun.

Geri
Yukarı