Çözüldü Steam indirme hızı düşüyor veya indirme duruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XMARTR

Femtopat
Daha fazla  
Steam indirme hızım bazen düşük devam ediyor bazen de indirme duruyor indirme bant genişliği sınırsız indirme bölgesini de değiştirdim ancak olmadı.

Çözüm
Bunun neden hem işletim sisteminin, hem de sistemdeki birçok uygulamanın HDD kullanıyor olması 100% problemi oluşturur. Arka planda açık ve kullanılan gereksiz uygulamaları kapatmayı dene faydası olacaktır. İndirme yapmadan yani boşta HDD 100% kullanım oluyor mu? Ayrıca HDD kaç senelik bad sector sorunu olabilir ve bunun çözümü yok ne yazık ki bunlar mekanik disktir ben de oluyordu bu sorunlar ve başımı çok ağrıtmıştı onlarca HDD yitip gitti elimden hepsinde de dediğin 100% kullanım olmaktaydı taki SSD alana kadar şu an hiçbir sorun yok.
Ayrıca 100% olmasının bir diğer nedeni ise virüs olma olasılığıdır, tam tarama yapmanı öneririm.
Tavsiyem SSD'ye geçmendir sistem, uygulamalar ve oyunlar daha hızlı açılacaktır.
Öncelikle sisteminiz nedir, yüklemeyi HDD üzerine mi yapıyorsunuz, internet hızınız nedir? Steam indirme hızının düşüp devam etmesi internet hızına ve sistemdeki SSD/HDD depolama hızına bağlıdır eğer HDD kullanıyorsanız hızın bir anda düşüp devam etmesi olasıdır. Ayrıca Steam'de indirme yaparken aynı anda kurulum yapmaktadır bu da hızın düşüp devam etmesine sebep olur.

İndirme hızım 85 Mbps HDD üzerinden yapıyorum peki Steam de hızım 0 oluyor normal mi?
Benim gibi olanlarda var bazıları sorunu çözmüş ama ben çözemedim.

Bu konudaki adımları uygulayabilir misin?
Bu arada indirme yaparken HDD kullanımı 100% oluyor mu Görev Yöneticisi'nden bakar mısın? Eğer 100% oluyor ise HDD kaynaklı olabilir.

Bunun neden hem işletim sisteminin, hem de sistemdeki birçok uygulamanın HDD kullanıyor olması 100% problemi oluşturur. Arka planda açık ve kullanılan gereksiz uygulamaları kapatmayı dene faydası olacaktır. İndirme yapmadan yani boşta HDD 100% kullanım oluyor mu? Ayrıca HDD kaç senelik bad sector sorunu olabilir ve bunun çözümü yok ne yazık ki bunlar mekanik disktir ben de oluyordu bu sorunlar ve başımı çok ağrıtmıştı onlarca HDD yitip gitti elimden hepsinde de dediğin 100% kullanım olmaktaydı taki SSD alana kadar şu an hiçbir sorun yok.
Ayrıca 100% olmasının bir diğer nedeni ise virüs olma olasılığıdır, tam tarama yapmanı öneririm.
Tavsiyem SSD'ye geçmendir sistem, uygulamalar ve oyunlar daha hızlı açılacaktır.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı