Steam indirme hızı düşüyor

Sondxvie

Hectopat
Merhaba forum üyeleri,

Benimle aynı sorunu yaşayan veya çözüm önerisi sunabilecek olan herkese merhaba! Sorunum Steam üzerinden oyun indirirken yaşadığım bir hız sorunuyla ilgili. İnternet hızım 1000 Mbps'e kadar çıkıyor, ancak Steam üzerinden oyun indirirken indirme hızım 400 Mbps'e kadar çıkıyor, ardından birkaç saniye sonra hız sıfırlanıp 50 Mbps'e düşüyor.

Bu durumu nasıl çözebileceğim konusunda herhangi bir önerisi veya benzer bir deneyimi olan var mı? İnternet bağlantımın hızını kullanmak istiyorum ve bu sorun gerçekten can sıkıcı.

Bilgisayarımın ve Steam istemcimin güncel olduğundan emin oldum ve hız testlerimde internet bağlantımın istediğim hızı sağladığını gördüm. Ancak Steam'deki bu dalgalı indirme hızı sorunumu bir türlü çözemedim.

Yardımınızı veya deneyimlerinizi paylaşmanız gerçekten değerli olur. Şimdiden teşekkür ederim!

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-30 200020.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-30 200020.png
    21,5 KB · Görüntüleme: 49
  • Ekran görüntüsü 2023-09-30 193622.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-30 193622.png
    598,6 KB · Görüntüleme: 40
İndirme önbelleğini temizle diyerek bu sorunu çözebilirsiniz fakat aklınızda bulunsun bu seçeneğe tıkladığınız anda şu anda indirmekte olduğunuz program sıfırdan başlar.

1696093759477.png

@Sondxvie Aygıt Yöneticisi kısmını aç, kullandığın yani oyunu indirdiğin depolama birimine tıkla. Ardından özellikler kısmına gel ve oradan ilkeler kısmına gelip, aygıtta yazma önbelleği kısmında bulunan kutucuktan tik işaretini kaldır. %90 ihtimalle sorunun çözülecektir. Oyunu indirdikten sonra tekrar aynı kısımdan etkinleştirmeyi yaparsın. Sorunun çözüldüğünde yorumumu çözüm olarak işaretlersen hoş olur. Diğer sorunu yaşayan arkadaşlar içinde yararlı olur.

Düzeltme*

Hocam Steam'in kendi sınırlaması olabilir, indirme hızını 30mbps ye sınırlayıp indirmeye başladığınız da düşüş oluyor mu, deneyebilirmisiniz?

@Sondxvie Aygıt Yöneticisi kısmını aç, kullandığın yani oyunu indirdiğin depolama birimine tıkla. Ardından özellikler kısmına gel ve oradan ilkeler kısmına gelip, aygıtta yazma önbelleği kısmında bulunan kutucuktan tik işaretini kaldır. %90 ihtimalle sorunun çözülecektir. Oyunu indirdikten sonra tekrar aynı kısımdan etkinleştirmeyi yaparsın. Sorunun çözüldüğünde yorumumu çözüm olarak işaretlersen hoş olur. Diğer sorunu yaşayan arkadaşlar içinde yararlı olur.

Önbellek temizleyip bölgeyi yakın bir yer yapmayı deneyebilirsiniz.

Önbellek temizleyip bölgeyi yakın bir yer yapmayı deneyebilirsiniz.

Yardımlarınız için teşekkürler fakat maalesef düzelmedi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-30 204312.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-30 204312.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Geri
Yukarı