Steam indirme ve güncelleme sıfırlanıyor

Zaheer

Kilopat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik
Herkese merhaba.
Rainbow Six Siege oyununa uzun zaman önce büyük boyutta bir güncelleme gelmişti. Güncellemeyi başlattım internet hızım yavaş olduğu ve gün içinde ara sıra farklı Online oyunlara girdiğim için güncellemeyi sık sık duraklatarak yapıyordum. Yine oyun güncellenmeye kaldığı yerden devam etsin diye Steam'i açtığımda sebebini anlamadığım bir şekilde sanki oyun bende yüklü değilmiş de sıfırdan yüklüyormuşum gibi 100 GB küsur indirme yapmaya başladı. İnterneti yavaş olanlar anlamıştır ne kadar zor bir durum olduğunu. Sineye çektim ve yine aynı mantıkla tek seferde değil de birkaç günde birkaç kez duraklat-devam ettir mantığıyla 100 GB'lık oyunu indirmeye başladım. 80 GB kadar yüklendikten sonra yine bir gün Steam'i açtığımda aynı şey oldu indirme en başa döndü. Oyunu kitaplıktan silip tekrar indirdim yine 60 70 GB kadar ilerleme kaydettikten sonra yine sıfırlandı. Her zaman olmuyor bu durum bazen açtığımda kaldığı yerden devam ediyor bazen de etmiyor ve en başa dönüyor. Birkaç ay arayla hem Steam'in destek bölümüne ulaşmaya çalıştım hem de oyunu tekrar tekrar indirmeye çalıştım. Her ikisini de 5 6 kez denemişimdir ama ne oyunu indirebildim ne de derdimi Steam'e anlatabildim. Mesajı yazıyorum gönder dediğimde uzun süre bekletiyor sonra hata veriyor ve mesaj gitmiyor. Eskiden böyle şeyler olmazdı ne oldu da bunlar başıma gelmeye başladı? İndirme önbelleğini temizlemek veya Steam'i kapatmadan önce güncellemeyi duraklatmak işe yaramıyor. Sabrım tükendi kafayı yemek üzereyim lütfen biri bir şey söylesin.

Oyunu kaldırın. Sonra Steam indirme ön belleğini temizleyin. Tekrar yükleyin.
İndirme ön belleğini temizlemek, tüm indirmeleri sıfırlayacaktır. Başka güncellemeleriniz varsa yapın.

Screenshot_1.png

İndirmeyi bilgisayarı kullanmadığınız zamanlarda, hız sınırlaması olmadan yapın. Ayrıca ara vereceğini zaman durdurun ve çarpı tuşu ile indirme listesinden kaldırın.

Sanırım Steam'iniz güncel değil. Eğer güncelken bile olmuyorsa silip bir daha kurarsanız olacaktır (aynı şey benim de başıma geldi oradan biliyorum :D )

Görüşmek üzere.

Sık sık otomatik güncelleme yapıyor.
Bunu son çare olarak denerim oyunları yedeklemek uğraştıracaktır.
Oyunu kaldırın. Sonra Steam indirme ön belleğini temizleyin. Tekrar yükleyin.
İndirme ön belleğini temizlemek, tüm indirmeleri sıfırlayacaktır. Başka güncellemeleriniz varsa yapın.

Eki Görüntüle 593841

İndirmeyi bilgisayarı kullanmadığınız zamanlarda, hız sınırlaması olmadan yapın. Ayrıca ara vereceğini zaman durdurun ve çarpı tuşu ile indirme listesinden kaldırın.

İşe yaradı teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı