Steam indirmelerinde hız 11 MB/s'den 0'a düşüyor

Meh_met

Hectopat
Ben 1 ay önce Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş yaptım 100/8 paketim var 3 gün öncesine kadar her şey iyiydi ama 3 gün önce bir problem başladı. İnternet ara ara kopuyor ardından geri bağlanıyor, Steam'de ama özellikle Steam'de indirme hızları bir biraz azalıp geri çıkıyordu ama bugün Titanfall 2 indirirken hiç yaşamadığım bir şey oldu indirme başlangıcında hızım 11 ile başlayıp devam ederken anında birkaç saniye içinde hız 0'a düştü ardından uzun süre 0'da kalıp 0 ile 4 mb/sn arasında gidip geldi ve hiç düzelmedi her indirme işlemini durdurup devam ettirdiğimde bu sorun yaşandı ama Speedtest yaptığımda hızım tam çıkıyor Google'da indirmeler hızlı ama Steam'de bir sorun var gibi. Modem değişim talebinde bulundum.
Copmlate internet repair ve netadapter repair kullandım faydalı olmadı. Farklı çözüm yollarınız varsa ve yardımcı olursanız sevinirim.

Steam'de indirme bölgesini de Türkiye-İstanbul'mu ona da bakmanızı önemle rica ederim. Eğer orası tamam ise. 3. adım'dakini yapıp deneyin. Genel de düzelebiliyor bilginiz olsun.

1658930981061.png

Ben İstanbul yaptıkça Ankara'ya atıyor beni.
O da çok ilginçmiş aslında. Steam'i bence silin tekrar kurun. Düzelmezse Türknet'e destek talebinde bulunun.

GigaFiber kullandığım için olabilir, yüksek indirme hızı aldığım an indirme hızım 0 b/sn düşüyor.

Ben ana evimde Türk Telekom fiber (GPON) kullanıyorum. 1Gbps download, 60Mbps upload alıyorum. Steam'de Türk Telekom altyapısına hiç başıma öyle bir şey gelmedi. Steam'de Türk Telekom altyapısıyla stabil bir şekilde 800-900Mbps arasında indiriyorum. Diğer evimizde de TurkNet GigaFiber altyapısı var. Masaüstü bilgisayarımı da diğer eve götüremediğim için Steam için bir şey diyemem. Ne zaman o evime gidersem laptopum da kablolu bir şekilde bir şey indirdiğimde GigaFiber'de hep download hızı değişken bir şekilde indiriyor. Türk Telekom'a kıyasla TurkNet GigaFiber stabilite konusunda şahsen ben zayıf kaldığını düşünüyorum. Simetrik upload hızına ve fiyatına tek lafım yok o konuda cidden tebrik ederim. Türk Telekom'a 390TL ödüyorum, taahhütlü ve 60mbps upload veriyor😥.

Yeni konular

Geri
Yukarı