Steam kart satış tavsiyesi

98046

Kilopat
Makaleler
4
Elimde toplam fiyatı 20₺ civarı edecek kartlar var. Sizce bu kartları şimdi satıp 20₺ eden oyunlardan bir tanesini alınır mı?
Yoksa dolara geçince mi satmalıyım? Çünkü dolara geçince elimdeki kartlar 5$ veya 10$ edecekse beklemek daha mantıklı gibi.

Elimde toplam fiyatı 20₺ civarı edecek kartlar var. Sizce bu kartları şimdi satıp 20₺ eden oyunlardan bir tanesini alınır mı?
Yoksa dolara geçince mi satmalıyım? Çünkü dolara geçince elimdeki kartlar 5$ veya 10$ edecekse beklemek daha mantıklı gibi.
Pazar uluslararası çalışıyor ürünüzü şu an dolardan satıyorsunuz zaten. Öyle herkese özel ayrı pazar olsaydı fırsatçılar yararlanırdı takasla. Oyun alman mantıklı olabilir de olmayabilir de. Ucuz,indie oyunlar yüzde doksan zam yiyecek.

Satın bence hocam cs oynuyorsanız skin oynamıyorsanız overcooked 2 almanızı öneririm en azından elinizde bekletmekten iyidir.

Ah her gelen aynı şeyi soruyor, Pazar fiyatları uluslararası standart, her zaman aynı zaten.
Hocam soru da çok saçma yani biraz mantık yürütse insanımız hemen anlayacak. Ancak şu an genel olarak skin piyasası falan bir düşüşte ona göre bir soru sorulduysa anlaşılır mesela.

Hepinize cevaplarınız için teşekkürler.
@Midl0ck Saçma değil. Daha önce kart satmadım ve düşününce Steam uluslararası mı satıyor ki pazar uluslararası olsun diyor insan. Öğrenmiş oldum teşekkürler ama yaklaşımınız çok yanlış. Siz de yazılım ile ilgili bir şey sorduğunuzda ben de " bunu nasıl bilmezsin, çok saçma." mı diyeyim. Bu mu gerçekten?
@Kaos5801 Kâr etme hırsıyla ne alakası var. Elinizde bir ürün varsa ve yerel pazar yerine uluslararası pazara satmak istiyorsanız size " ne kadar paragözsün, yerel pazar neyine yetmiyor" mu diyorlar. Yoksa bunun adı ticaret mi?
Foruma nadiren girmekle ne kadar haklı olduğumu gösterdiğiniz için ikinize de teşekkür ederim.
Burası 6 - 7 yıl önce hiç böyle değildi halbuki, yazık olmuş.

Hepinize cevaplarınız için teşekkürler.
@Midl0ck Saçma değil. Daha önce kart satmadım ve düşününce Steam uluslararası mı satıyor ki pazar uluslararası olsun diyor insan. Öğrenmiş oldum teşekkürler ama yaklaşımınız çok yanlış. Siz de yazılım ile ilgili bir şey sorduğunuzda ben de " bunu nasıl bilmezsin, çok saçma." mı diyeyim. Bu mu gerçekten?
@Kaos5801 Kâr etme hırsıyla ne alakası var. Elinizde bir ürün varsa ve yerel pazar yerine uluslararası pazara satmak istiyorsanız size " ne kadar paragözsün, yerel pazar neyine yetmiyor" mu diyorlar. Yoksa bunun adı ticaret mi?
Foruma nadiren girmekle ne kadar haklı olduğumu gösterdiğiniz için ikinize de teşekkür ederim.
Burası 6 - 7 yıl önce hiç böyle değildi halbuki, yazık olmuş.
Elindeki 5TL olan ürünü 5-10 dolara dönüştürüp satmayı ticaret olarak değil açıktan faydalanmak olarak görüyorum. İkincisi, Mağaza kısmı oyun yapımcılarının belirlediği fiyatlar ve bölgelerle şekilleniyor lakin pazar kısmını satıcı belirliyor ve sabit fiyattan pazara koyulan bir ürün bir yerde
20 cent diğer yer de 5 dolar görünmez yoksa sattığın bir ürün müşterinin ülkesine göre sana çok farklı aralıkta para getirmesi gerekirdi bu da çok büyük kafa karışıklığıdır. Hiç pazar kullanmadığınız için anlıyorum. Bu soruyu çok fazla soran olduğu için öyle demişim. Kusura bakmayın, iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı