Steam Klasörü 7,43 GB Yer Kaplıyor

Yuspro

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
SSD'de kullanmadığım programları silerken Steam'in beklediğimden çok yer kapladığını fark ettim. Oyunlar HDD'ye kurulu olmasına rağmen Steam'in boyutu 7.43 GB, bu boyutun 5.76 GB'lık kısmını aşağıda yolunu belirttiğim üç adet BIN uzantılı dosya oluşturuyor.
Kod:
C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\161529415\577800\local

Sizdeki durum nedir? Boşa kuruntu yapıyor olabilirim :kararsız:

Bende 2.6 GB. Nedeni ise şu olabilir oyunlardan aldığın ekran görüntüleri konumunu değiştirsen bile SSD'ye kaydoluyor. Ayrıca Atölye'den bir sürü Mod indirmiş olabilirsin.
Büyük ihtimalle ekran görüntülerinden kaynaklı.

Bende 2.6 GB. Nedeni ise şu olabilir oyunlardan aldığın ekran görüntüleri konumunu değiştirsen bile SSD'ye kaydoluyor. Ayrıca Atölye'den bir sürü Mod indirmiş olabilirsin.
Büyük ihtimalle ekran görüntülerinden kaynaklı.
Hepsi local yani oynadığın oyunların saveleri yedekleri ekran görüntüleridir muhtemelen.

Büyük bir temizlik yaptım. 17 sayfalık mod Atölyemi 3 sayfaya indirdim, çok nadiren ekran görüntüsü alırım kontrol ettim hepsini silmişim, video vs. de yok. Oynamadığım ve bitirdiğim oyunları da silince açılan yer takribi 110 MB, söylediğim lokasyondaki dosya boyutunda ise değişme yok. Büyük ihtimalle oyun saveleri veya ekran görüntüleri ile ilgili bir durum değil bu.

Benim bilgisayardaki userdata klasöründe bulunan klasörlere teker teker baktım, local adında bir dosya veya klasör yok ama şunu belirtmeliyim ki her kullanıcıya ayrı dosyalar tutulduğu için Steam bin uzantılı dosyayı sana sil diyemem. Sorumuluğunu kendi üstüne alarak silmek isteyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı