Steam koleksiyon kartları en iyi nasıl değerlendirilir?

Vito Skaletta

Hectopat
Yer
Türkiye
3 yıllık Steam hesabımı yeni sistemle birlikte yeni keşfetmeye başladım. Öncelikle belirtmem gerekirse, profili süslemek veya level kasmak benim için fazla önemli değil.

Cevabını bulamadığım konularda aydınlatırsanız müteşekkir olurum.

1 - Bu kartları satmak dışında Steam bakiyesine dönüştürebiliyor muyuz?

2 - Cevher ne işe yarıyor? Dönüştürmek ne kadar mantıklı?

3 - Hızlandırma pakedinden anladığım kadarıyla 1 kart verip 3 kart alıyoruz? Böyle yapmak mantıklı mı? Böyle kazanılan kartları satabiliyor muyuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer seviye atlamak senin için önemli değilse oyunlardan düşürdüğün kartları satarak Steam bakiyene ekleyebilirsin, maalesef bu parayı Steam dışında kullanma imkanı yok ama kartları satıp oyun alarak oyun alacağın vakit cebinden çıkacak parayı azaltabilirsin. Cevhere dönüştürmenin pek bir faydasını görmedim, çok işine yarayacağını sanmıyorum.

1)Satmak dışında cevhere donüştürüp belli bir sayıya geldiğinde çuvala doldurup 3tl ye satabilirsiniz.
2)Cevherle hızlandırma paketi alabiliyorsunuz veya level bota verip karşılığında size set vermesini istiyorsunuz. Bu kartları cevhere dönüştürmek mantıklı değil. 30kr'a profil arka planı alıp 100 cevhere dönüştürmek varken mantıksız.
3)1 kart verip değil belli bir sayıda cevher verip alabiliyorsunuz. Bence almayın aynı kartta çıkabiliyor.
Bu kartları en iyi şekilde 50 kuruş verip rozet yapıp level kasabilir veya satabilirsiniz.

Hiç düşünme sat. Cevher yapıp çuvala doldurma işi kartlarla yapılmaz zaten mantıksız biraz. Sohbet ifadesi, arkaplan vs. varsa bunlarla daha rahat yapabilirsin. Fakat cevher çuvalı @Silinen üye 'un dediği gibi şu an 3 lira değil. 1.93'den satılıyor. Ben zamanında ilerde yükseleceğini düşünüp envanteri temizleyip çuval yapmıştım ama şu an hiç de kârlı değil.

Hiç düşünme sat. Cevher yapıp çuvala doldurma işi kartlarla yapılmaz zaten mantıksız biraz. Sohbet ifadesi, arkaplan vs. varsa bunlarla daha rahat yapabilirsin. Fakat cevher çuvalı @Silinen üye 'un dediği gibi şu an 3 lira değil. 1.93'den satılıyor. Ben zamanında ilerde yükseleceğini düşünüp envanteri temizleyip çuval yapmıştım ama şu an hiç de kârlı değil.
Ben en son 3tl ye satmıştım. Düşmüş fiyatları.

Cevhere dönüştürmekle uğraşma. Hem çok uğraşırsın hem de zarara girersin. Mantıksız bir olay. Eğer profilini süsleyeceksen rozet yapabilir ve level kasabilirsin. İstemezsen topluluk pazarında sat gitsin.

Benim ilk önceliğim kartları satıp bakiye yaratmaktı ama pek getirisi olduğunu göremedim 1 kart için 10 kuruştan bahsediliyordu böyle gidecekse elde tutarım daha iyi diye düşündüm lakin 1 kartın aynısından 3 tane olanlar var.

Daha iyi miktara satabilmenin yolu varsa tüyolarınızı alayım. 🙂

Her kart 10 kuruş değil tabi. Mesela Miss Neko diye bir hentai oyunu var her bir kartını 60-70 kuruşa sattım ve çok hızlı gitti. Kart düşüren hentai oyunlarını indirimden 1 liraya alıp kartlarını satarak 3-4 lira kar elde edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı