Steam kontrolcüsü vs Xbox One kontrolcüsü

mustafa31232

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, ben yakın zamanda Xbox kontroller veya Steam kontroller alacağım. Aklıma takılan birkaç soru vardı. Elim bayağı büyüktür bir test kitabının %70 falan...

Kontroller alma sebebim Mortal Kombat, Rocket League ile oynamak. Neyse sorulara geçelim.

1. Sorum: Steam kontroller ile oyun oynamak rahat mıdır? Dokunmatiği falan oyunda rahat kullanılır mı ?

2. Sorum: Xbox kontrollerin rahatlığı mı daha iyi yoksa Steam kontrollerin mi ?

3. Sorum: Oynayacağım bütün oyunlar Steam'de, Xbox kontroller uyuşmazlık yapar mı ?

Son sorum: Normalde DS4 alacaktım ama elime uymadı ve Steam'de sıkıntı yarattı. Her neyse sorum şu kablo üzerinden oynamak mı daha az ms sağlar yoksa Bluetooth ile mi ?

Sorularımı cevaplayan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam kontrolcüsü denemedim hiç ama Xbox kontrolcüsünü öneririm. Hiç bir sıkıntı da yaşamazsın. Piyasadaki birçok oyunda sıkıntı yaşamadan da kullanabilirsin. Hatta yurtdışından getirtebilirsen bazı mağazalar yanında Fallout 76'yı da bedava veriyor sırf ellerinden çıkarmak için.

Steam kontrolcüsünü kullanmadığım için herhangi bir bilgi veremem veya ikisini kıyaslayamam ama üç farklı model Xbox One kontrolcüsü kullanmış biri olarak Xbox'ı tercih etmeni tavsiye ederim. Üç modeli karşılaştırmak gerekirse ikisini ayrıca satın almıştım biri konsol yanında gelmişti.
1.Xbox One(Vatan'dan ekran kartı yanında hediye, biraz çakma gibi bunun için ayrı konu açabilirim)
2.Xbox One S(beyaz bluetooth model)
3.Xbox One X(konsol ile birlikte)
En iyi deneyimim One X kontrolcüsü ile oldu yumuşak tuşlar ve ele çok iyi oturması en sevdiğim artılarıydı. Kablo olayına gelirsek rahatlık açısından bluetooth ile kullanmanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı