Steam korsan DLC ve VAC Ban

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tulkas

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bildiğiniz üzere Steam üzerinde Paradox oyunları başta olmak üzere çoğu orijinal oyunun içine Steam API yoluyla DLC'ler satın alınmış şekilde gösterilebiliyor. Steam bunları gözetleyip hem oyuna erişimi kesip hem de hesaba VAC ban atıyor mu? Çünkü sadece bir birkaç dosya değiştirip oyunu bozmadan DLC'lere erişimi açmak çok saçma geliyor bana.

Ben o dediğiniz olayı yaptım. 18 lira olan HOI4 Türkiye DLC'sini internetten indirip orijinal HOI4 dosya konumuna atıp çalıştırabildim ve VAC vs. bir ceza almadım. DLC indirime girince alacağım zaten 20 lira DLC'ye veremem.
Maalesef ben de stellaris oyununu oynuyorum önemli DLC'lerin çoğu indirimli haali bile 15 liradan başlıyor

VAC desteği olmadığı için ban yemezsiniz.

VAC desteği olup olmadığını nasıl kontrol ediyoruz? PUBG mağaza sayfasında Valve anti hile desteği gözükmemesine rağmen arkadaşım hesabını çaldırdığında çalan adam PUBG üzerinden hesaba VAC banı yedirmişti o yüzden merak ettim.

VAC desteği olup olmadığını nasıl kontrol ediyoruz? PUBG mağaza sayfasında Valve anti hile desteği gözükmemesine rağmen arkadaşım hesabını çaldırdığında çalan adam PUBG üzerinden hesaba VAC banı yedirmişti o yüzden merak ettim.
Hesap çalma işlemlerinde Valve devreye giriyor. Bir oyunun ana sayfasında VAC desteği olduğu yazmıyor ise, yoktur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı