Steam kütüphaneye Steam dışı oyun eklemek

go ask alice

Hectopat
Yer
Mother Adana
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Ben Origin'den Battlefield 1'i ekledim Steam kütüphanede gördüm.
Fakat oyunu açtığımda Steam'de şu an Battlefield 1 oynuyor ibaresi çıkmıyor. Nasıl yaparım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam dışı olduğu için çıkmaz sadece ismini değiştirip istediğin ismi koyarsan çıkar.
Nasıl değiştiricem?
Profilinizde Steam Dışı Oyunda: Battlefield 1 olarak gözükür, son oynanan oyunlarda gözükmesi için Steam'den almanız gerekir oyunu.
Öyle de görünmüyor Çevrimiçi yazıyor. Son oynananlar da görünmesi önemli değil. Arkadaş listemde görünüyor bazılarında yeşil renkli yazıyor. Onu soruyorum.

Oyunu steam üzerinden mi başlatıyorsunuz?
Evet. Şimdi dikkat ettim. Steam'den başlatınca 1-2 saniye yeşil ışık yanıyor yani gösteriyor sonra hemen tekrar Çevrimiçi yazıyor.
Silip tekrar dene, olmazsa oyunun dosya konumunu açıp exe uygulamasını Steam'den ekle bende GTA öyle gözüküyor Steam'de
Origin'de mi acaba sorun. Çözülmezse deneyebilirim.

Bununla ilgili bilgi edinemedim. Daha sonra bazı oyunlarda oldu bazı oyunlarda olmadı.
Örneğin Epic, Ubisoft ve Origin'de bulunan oyunlarda olmuyordu.
Ben bunun çözümünü budum sanırım. Mesela oyunumuz Epic'ten olsun. İlk başta Epic arka planda çalışıyorsa ondan çıkış yapıyoruz, sonra Steam'e girip oyunu Steam'den başlatıyoruz ve durumda hangi oyunu oynuyorsak onu oynuyor şeklinde gözüküyor. Oyundan çıktığımızda ise sadece oyundan çıkış yapmak yetmiyor. Çünkü Steam hala oyunu çalışır durumda gösteriyor. Bunun içinde yeniden arka plandaki Epic'den de çıkış yapmamız gerekiyor.

Sanırım bu sorun sadece launcheri olan oyunlarda oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı