Steam kuru değişmeden engellemeliyiz

Kesinlikle haklısınız aslında daha büyük topluluğa hitap eden kişiler birleşip tepki koyarsak bence geri adım atma ihtimalleri var. Ama tabii hep birlikte birleşip sözlüdense biraz daha elle tutulur bir tepki vermemiz de neredeyse imkansız bu dönemde. Birisi der malum kişi yüzünden oldu ona suç atalım, diğeri der fakirseniz oyun almayın felan uzar gider. Ama önemli olan şahsen benim fikrim steam cüzdanına baktığımda türk lirası görmeyi isterim. Sizin önerileriniz güzel ama bence biz fikir sunmaktansa istediğimizi dile getirelim onlar ona göre çözüm yolu bulsunlar. Yoksa burda yazdığımız ya da desteğe ilettiğimiz bir çözüm yolunu takacaklarını zannetmiyorum.
Sevgili oyun içerik üreticilerimizin daha olay tazeyken sıcağı sıcağına mizah yapıp etkileşim kasmak ve oyun yapımcılarını yılda 2 kez yurt dışına götürüyor diye karşına almak istememeleri sağolsun, olay "Hayat bitti" mottosuna evrildi bile topluluk tarafından aklı başında bunu dile getirebilecek cesur ulaşabileceğimiz kitle sahibi kim var ki bu cesareti göstersin.
Bunu önceden başka bir konuya da yazdım, arkadaşım biz her olayla dalga geçersek kimse bizi umursamaz zaten. Pringles konusu açıldı geçenlerde mesajlarda hep espriler dolanıyor. Oraya da yazdım bak sen tepki göstermezsen kimse senin yerine tepki göstermez. Türk halkının bir destekçisi yok kendi hükumeti bile halkın yerine çıkıp bir şey yapmıyor. Steam böyle oldu, tabii işlerine gelmeyince hemen eleştiriler boykotlar başladı da ben bununda çok uzun süreceğini düşünmüyorum, ne de olsa bizim millet 1 söylenir 2 söylenir 3 de unutur. Her konuda böyleyizdir, ben bu ülkede boykotlardan falan umudumu kestim. Steam konusunda hiç derdim yok açar istediğim oyunu alabilirim ama niye dolarla alıyorum? Bizimkiler şimdi giderler bir espri konusu açarlar: epic game abi eğeğeğe. Diye eğlenirler, komik olmadıkları gibi diğer insanların da tepkilerini azaltırlar. Bir şey yapacaksak önce bu forumdan laubali herifleri banlamak lazım, burası technopat ve burayı sevme sebebim diğerlerinden daha bağımsız ve ses getirebilecek bir topluluk olması.
Aynı fikirdeyiz dil konusunda da diyordum konu aşağılık kompleksi yorumlarla baltalandıktan sonra inanın üstüne düşesim gelmemişti şimdi de eğer böyle bir darbe vurulursa topluluğa, gelecekte Türkiye'de oyun alan kimse kalmadığında herkes crack'e geçtiğinde bekleyedursun o korkak içerik üreticileri 2 sene sonra davet edilirler hâlâ..

Sevgili oyun içerik üreticilerimizin daha olay tazeyken sıcağı sıcağına mizah yapıp etkileşim kasmak ve oyun yapımcılarını yılda 2 kez yurt dışına götürüyor diye karşına almak istememeleri sağolsun, olay "Hayat bitti" mottosuna evrildi bile topluluk tarafından aklı başında bunu dile getirebilecek cesur ulaşabileceğimiz kitle sahibi kim var ki bu cesareti göstersin.

Aynı fikirdeyiz dil konusunda da diyordum konu aşağılık kompleksi yorumlarla baltalandıktan sonra inanın üstüne düşesim gelmemişti şimdi de eğer böyle bir darbe vurulursa topluluğa, gelecekte Türkiye'de oyun alan kimse kalmadığında herkes crack'e geçtiğinde bekleyedursun o korkak içerik üreticileri 2 sene sonra davet edilirler hâlâ..
Her şeye bir bahane her şeye bir savunma yapıldıkça bu böyle sürer gider yıllarca. Asla ve asla bir şeyi kabullenmeme huyu yok bu milletin, bu coğrafyada böyle saçma bir kafa yapısına sahip bir halk nasıl oluştu anlamıyorum.

Her şeye bir bahane her şeye bir savunma yapıldıkça bu böyle sürer gider yıllarca. Asla ve asla bir şeyi kabullenmeme huyu yok bu milletin, bu coğrafyada böyle saçma bir kafa yapısına sahip bir halk nasıl oluştu anlamıyorum.
Ben mevcut 2 hesabımdan da açıklayıcı bir dilde mesaj gönderdim, bu konuyu açmaktan başka yapabileceğim de hiçbir şey yoktu, yakından tanıdığım bu cesarette hiçbir oyun içerik üreticisi yok hepsi bu ay bana Asus mu sponsor olsa yoksa Razer mı en kötü Corsair'e yazarım ne zaman itopya bana yeni sistem toplayacak ya off kafasıyla ürün, kod, sponsorlu içerik kovalamaya bakadursun dolar da oluruz, crack'e de geçeriz yaşamadığımız şey değil.

Geri
Yukarı